Bizimle iletişime geçin

Haberler

OLIVER NAESEN, STRAVA’DA 365 KİLOMETRELİK SÜRÜŞÜNÜ PAYLAŞTI

AG2R La Mondiale’in Bahar Klasikleri uzmanı Oliver Naesen, Strava’da 365 kilometrelik antrenmanını paylaştı. Belçikalı bisikletçinin 18 Mart Çarşamba sabahı saat 5.30’da başladığı sürüş totalde 12 saat sürdü. Naesen, 30,5 km/s ortalama ile tamamladığı sürüşte 182w ortalama güç değeri kaydetti.

Yarış iptallerinin mayıs ayına kadar uzamasının ve İtalya, İspanya gibi ülkelerde açık havada bisiklet sürmenin yasaklanmasının ardından pek çok bisikletçi, Zwift antrenmanlarına yönelirken 22 yaşındaki Naesen, yaptığı dayanıklılık sürüşü ile limitlerini test etmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Bu uzun seyahat boyunca 8.000’e yakın (Strava’ya göre sadece 1944) kalori yaktığını söyleyen Naesen, maksimum 861 w güç üretirken maksimum nabzı ise 146 bpm olarak kaydedildi. Sürüşün eğim değeri ise 1302 m olarak ölçüldü.

Profesyoneller için pandemi sebebiyle yarış sezonunun ne zaman başlayacağı hala belirsizliğini koruyor. Şu an takvimde yerini koruyan iki önemli yarış ise Haziran ayında gerçekleşmesi planlanan Criterium du Dauphine ve Ekim ayındaki Il Lombardia.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!