Bizimle iletişime geçin

Haberler

LEFEVERE: FRANSA TURU OLMAZSA PROFESYONEL BİSİKLET YERLE BİR OLUR

Deceuninck-Quickstep takım yöneticisi Patrick Lefevere, 2020’de Fransa Turu’nun gerçekleştirilememesi durumunda sponsorların, koronavirüsün etkileri nedeniyle bisikleti geri plana atacağını ve profesyonel bisikletin ekonomik anlamda çöküş noktasına gelebileceğini söylüyor.

Lefevere, Flaman gazetesi Het Nieuwsblad’a yaptığı açıklamada, takımlara sponsor olan firmaların, koronavirüsün etkileriyle uğraşırken pazarlamadan tasarruf etmeye çalışacaklarını ve bisikletin, bundan olumsuz etkilenebileceğini belirtti.

“Bu büyük hikayede bisiklet sadece küçük bir dipnot, biliyorum; ancak bir takım yöneticisi olarak endişeliyim. Takımım için en önemli pencerelerden olan bahar yarışları tamamen elimizden gitti. Ana sponsorlarımızdan Quick-Step ile kesin bir anlaşmamız var ancak Deceuninck ile sadece ikinci yıl için anlaştık. Bugüne dek 83 yarış kazandık, umuyorum bunu göz önünde bulundururlar.”

“Kötümser olabilirim ancak üç hafta önce Avrupa’nın neredeyse yarısının ev hapsinde olacağını kim tahmin edebilirdi?”

“Organizatör ASO bu durumla başa çıkabilir ancak takımlar çıkamaz. Eğer Fransa Turu olmazsa, tüm profesyonel bisiklet sporu yerle bir olacaktır.”

Elbette Lefevere’in ekonomik kaygıları takımı ve takım personeli için endişelenmesinden ileri geliyordu.

“Takımımdan birinin hastalanmasından çok korkuyorum. Davide Bramati ve Davide Ballerini, şu an hastalığın en hızlı yayıldığı Bergamo’da yaşıyor.”

EF Pro Cycling takım yöneticisi eski profesyonel Jonathan Vaughters de Lefevere’in endişelerini paylaşıyor: “Hepimiz sponsorlara bağlıyız ve bisiklet, şirketler için mükemmel bir değer sağlıyor. Ancak bir şirket ticaret yapamıyorsa ve ekonomik anlamda eskisi gibi değilse, onlara ne kadar değer sunabileceğimiz artık önemli olmaz.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!