Bizimle iletişime geçin

Haberler

SANTINI, MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

İtalyan bisiklet giysisi üreticisi Santini, koronavirüs nedeniyle maska üretimine başladıklarını duyurdu. Boels Dolmans, Trek Segafredo gibi WorldTour takımlar ile birlikte UCI’ın dünya şampiyonluğu mayolarının da üreticisi olan firma, bugün (23 Mart) itibariyle maske üretimlerine başlıyor. 

Üretim yeri İtalya Bergamo yakınlarında bulunan marka, virüsün en çok etkilediği bölgelerden birinde yer alıyor. Çalışma kapsamında yer tekstil firması Sitip ile birlikte çalışacak olan marka, maskeler için prototiplerin hazırlandığını, günde 10.000’e yakın maske üretimi yapmayı umduklarını bildirdi. 

“Salgın başladığından beri girişimci olarak ne yapabileceğimizi sorduk kendimize” diyor Santini’nin pazarlama müdürü Monica Santini. “İhtiyaçlar göz önüne alındığında su geçirmez ve nefes alabilen kumaşlar sağlayabilecek farklı bir firma olan Sitip ile temasa geçtik ve maske üretmek üzere bir prototip çalışması yaptık.”

“Prototipi oluşturduk ve şimdi bunu test eden kurum Politecnico di Milano’dan üretime devam etmek üzere onay bekliyoruz. Onay geldiği takdirde 23 Mart Pazartesi günü maskeyi üretmeye başlayabileceğiz.”

“Makineleri de test ettik ve şu an günde 10.000 maske üretmeye hazırız. Üstelik çok fazla talep aldık ancak üretimde önceliğimiz elbette Bergamo ve çevre iller ile hastaneler, çalışmayı sürdüren ofisler ve çok sayıda insanın çalışmaya devam ettiğini gördüğümüz fabrikalar olacak.”

İtalya’da artan vaka sayısıyla birlikte ortaya çıkan bir başka sorun da maske, eldiven gibi temel sarf malzemelerinin yetersiz kalması. Hayati boyutlara ulaşan eksiklik sebebiyle en fazla zor durumda kalanlarsa kuşkusuz sağlık çalışanları. Geçtiğimiz hafta İtalya’da bir doktor, sarf malzemelerinin tükenmesi sebebiyle eldivensiz çalışmak durumunda kalmasının ardından enfekte olarak koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi. Ayrıca doktorun diğer çalışma arkadaşlarının da koronavirüs olduğu belirtildi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!