Bizimle iletişime geçin

Haberler

SLOVENYA TURU, PANDEMİ NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ

Koronavirüsün spor organizasyonlarına etkisi sürüyor. Bisiklette son olarak bahar klasikleriyle birlikte Paris-Roubaix ve Giro d’Italia’nın ertelenmesi ile devam eden süreçte bu kez Slovenya Turu da askıya alındı. Yarış direktörü Bogdan Fink, 10-14 Haziran tarihleri arasında 27. kez düzenlenmesi planlanan organizasyonun iptal edildiğini açıkladı.

İtalya, Avusturya, Macaristan ve Hırvatistan ile sınır komşusu olan Slovenya’da şu ana kadar 319 vaka görülürken, 1 kişi de hayatını kaybetti.

Bu yıl UCI ProSeries kapsamında düzenlenmesi planlanan ve Fransa Turu öncesi önemli testlerden biri olarak görülen yarışı 2018’de Slovenyalı yıldız Primoz Roglic, geçtiğimiz yıl ise İtalyan Diego Ulissi kazanmıştı.

Yetkililer, turun resmi web sitesi üzerinden yaptıkları açıklama ile dünyada devam eden durumun öngörülemez olması sebebiyle turun iptalini kararlaştırdıklarını belirtti. “Organizasyon anlamında baktığımızda Slovenya Turu kapsamında yapılması gereken tüm faaliyetleri yapmamız gerekirdi. Ancak gerçek şu ki, tüm çalışmalar için öngörülemez bir süreç söz konusu ve yeni finansal gerçekliği de göz önünde bulundurmak gerek. Tüm bunlar sonucunda kararın olası sonuçlarını kabul ediyor ve Slovenya Turu’nu iptal etmenin en doğru karar olduğunu düşünüyoruz.”

Yarışla ilgili iptal kararının titizlikle, geniş değerlendirmeler sonucu alındığını belirten organizasyon komitesi başkanı Mojca Novak, herkesin sağlığı ve güvenliği için büyük bir sorumluluk üstlendiklerinin altını çizerek yarış için çaba gösteren tüm sponsor ve paydaşlar ile bütün katılımcı ve izleyicilere teşekkür ettiklerini, ancak yarışın bu yıl gerçekleşmeyeceğini aktardı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!