Bizimle iletişime geçin

Haberler

ASTANALI BİSİKLETÇİDEN 11 SAATLİK ZWIFT ANTRENMANI

Zwift’te yaptığın en uzun sürüş kaç kilometreydi veya kaç saat sürmüştü? Astana takımından Laurens de Vreese’in bu soruya cevabı epey iddialı! Belçikalı bisikletçi, 20 Mart Cuma sabahı gerçekleştirdiği ve 11 saatlik #OliverNaesenChallenge adını verdiği sürüşü Strava üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Geçtiğimiz hafta Ag2r La Mondiale bisikletçisi Oliver Naesen’in, takım arkadaşıyla birlikte yaptığı 365 kilometrelik bir sürüşü paylaşması Belçikalı bisikletçi için ilham kaynağı oldu. Zwift’te 11 saat geçiren ve toplamda 368 kilometrelik bir sürüş gerçekleştiren Laurens de Vreese, 202 watt ortalama güç ile totalde 8bine yakın kalori harcadı.

Kuşkusuz De Vereese, Strava’da akıllara durgunluk veren sayılar paylaşan tek profesyonel değildi. Hollandalı bisikletçi Robert Gesink de Pazar günü (22 Mart) Zwift’in sanal yollarında yedi saat boyunca toplamda 250 km pedal bastı. Zwift’in sanal dünyası Watopia’da uzun bir yolculuk yapan Hollandalı, 35 ortalama ile tamamladığı sürüş boyunca 252 watt ortalama güç değeri kaydetti. Gesink’in maksimum hızı ise 88.6 km/s olarak kaydedildi.

Gesink’in antrenmanını ilginç kılan bir diğer detaysa sürüşünün tamamını Tacx Magnum üzerinde yapmış olmasıydı. Bisiklet için bir koşu bandı gibi dizayn edilen antrenman bandı, iç mekanda hem koşu hem de sürüş keyfini bir arada sağlamak üzere yenilikçi bir tasarım olarak bisikletseverlere sunuluyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!