Bizimle iletişime geçin

Haberler

BELÇİKALI BİSİKLETÇİ ANTRENMAN SIRASINDA SALDIRIYA UĞRADI

Lotto-Soudal’ın 22 yaşındaki Belçikalı bisikletçisi Harm Vanhoucke, tek başına antrenman yaptığı sırada bir şoförün saldırısına uğradı. Cumartesi günü çıktığı antrenman esnasında meydana gelen olayda Vanhoucke, öfkeli bir şoförün kendisini defalarca kez yumrukladığını belirtti.

Yaşadıklarını Facebook sayfası üzerinden takipçileriyle paylaşan 22 yaşındaki genç bisikletçi olayı şöyle anlattı: 

“Bu, ne yazık ki göndermemeyi tercih ettiğim bir mesaj. Öğle saatlerine antrenmana çıkmıştım ve Aalbeke’ye doğru gidiyordum. O sırada siyah bir araç beni sıkıştırdı ve yolun kenarına çıkmaya zorladı. Ondan mesafesini korumasını istediğimi belirttim ve adam birden öfkeli bir şekilde aşağı indi. 40-50 yaşlarında, iri yapılı bir adamdı. Ona tekrar mesafeyi koruması gerektiğini söylediğimdeyse bana yumruk atmaya başladı. Bu koronavirüs sürecinde gerçekten hiçbir şey normal gitmiyor. Bu kişiyi bilen veya gören biri varsa lütfen bana bir mesaj göndersin.”

Avrupa’da salgın hızla yayılımını sürdürürken İtalya, İspanya ve Fransa gibi bisikletin merkezi sayılan ülkelerde açık havada bisiklet sürmek yasaklanmış durumda. Profesyoneller antrenmanlarına bir şekilde devam edebilmenin yollarını ararken yetkililerden, yasağın uygulandığı bölgelerde, belgeyle kanıtlamaları durumunda profesyonellerin antrenmanlarına devam edebileceği açıklaması geldi.

Çoğu bisikletçi hastalığın bulaşması ihtimalini de göz önünde bulundurarak antrenmanlarına evinde devam ederken antrenmanlarını olağan şekilde sürdürenler de mevcut. Geçtiğimiz günlerde Oliver Naesen de takım arkadaşı ile birlikte 12 saat süren 365 kilometrelik bir sürüş yapmış, bu sürüşü tüm değerleriyle Strava üzerinden paylaşmıştı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!