Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSED’DEN SOSYAL MESAFE İÇİN BİSİKLET ÖNERİSİ

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı ulaşımda “sosyal mesafe”nin büyük önem taşıdığını belirterek, “Bisiklet kullanıcıları, hem yolculuk esnasında etkileşimlerden kendilerini izole edebiliyor hem de bu sayede sağlıklarına katkıda bulunuyor.” dedi.

Sosyal mesafelerin korunması ve ilave hijyenik tedbirlerin Covid-19’un etkilerinin bertaraf edilmesinde büyük önem taşıdığını vurgulayan Emanet, bu noktada bisikletlerin öneminin de ortaya çıktığını dile getirdi.

Emanet, bugünün teknolojilerinin ve inovatif gelişmelerinin bile yetersiz kalabileceği kritik durumlarda, en basit tercihlerin hayati öneme taşınabildiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Bugün, Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde alınan olağanüstü tedbirler ve gidilen kısıtlamalar, toplulukları bir araya getirecek ortamların izole edilmesine ve hijyenin maksimumda tutulmasına dayanmaktadır. Toplu taşıma araçları riskli alanların belki de en tehlikelilerinden biri durumundadır. Bundan dolayı örneğin New York’ta bisiklet satışları ve kullanım eğilimi Covid-19 salgını ile daha önce olmadığı kadar artmış, insanlar toplu taşımanın konforuna karşın bisikleti tercih eder duruma gelmişlerdir. Aynı basit uygulamalar ülkemiz için de geçerlidir.”

“Toplu taşıma araçları her ne kadar önemli ve vazgeçilmez olsa da bu gibi kriz zamanlarında sosyal mesafelerin korunması ve sürdürülebilir dezenfeksiyon konusunda yetersiz kalabiliyor. Bugün toplu taşıma veya arabalarımız için ayırdığımız bütçemizde yapacağımız basit bir revizyon, yeni bir bisiklet edinebilmemizi mümkün kılmaktadır. Kalitesi ve konforuyla Türk bisiklet endüstrisi ülkemiz ve dünyada bisikletseverlerin yanında yer almaya devam etmektedir.”

Emanet, bisikletin kötü senaryolar da dahi, mobilite avantajı sağladığını ve hayatı kolaylaştırdığını da bildirdi.

Şehirlerde de bisiklet kullanımını kolaylaştıracak adımlar atılması gerektiğini vurgulayan Emanet, şunları kaydetti:

“Hiçbir zaman arzu edilmemekle birlikte, doğal veya insan faktörü neticesinde oluşacak felaketler bizlerin iradesi dışında ortaya çıkmaya devam edecektir. Bu gibi durumlarda bisikletin sağladığı avantajlar hemen hemen her senaryoda aynı kalabilmektedir. Şehirlerimizde bisiklet altyapısının mevcudiyeti ve yeni anlayışın bu yönde tecellisi bizlere kötü senaryolarda bile her zaman mobilite avantajı sağlayacak ve hayatımızı kolaylaştıracaktır. Böyle zamanlarda bisikletin değeri daha fazla ortaya çıkmaktadır.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

BURSA’DA İKİ AYRI EVERESTING DENEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!