Bizimle iletişime geçin

Abone Ol

Haberler

KIZIYLA BİSİKLETE BİNEBİLMEK İÇİN KENDİ DÜZENEĞİNİ KURDU

Rize’nin Ardeşen ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında günlerini evinde geçiren Muhittin Yarıcı, bisikletle sahile gitmek isteyen kızını evde bisiklete bindirebilmek için kendi düzeneğini kurdu. Yarıcı, koronavirüs nedeniyle dışarı çıkmadıklarını ancak kızı Irmak’ın sahile gidip bisiklete binmek istediğini söylemesi üzerine çözüm arayışına girdiğini anlattı.

Bisikletini evde kullanabilmek için kendi düzeneğini kurduğunu ifade eden Yarıcı, “Bisikletin tekerleklerinin dönmesi için 70’lik PVC boru kullandım. Bunların içerisine bilye koyarak tahta kasnak ile birleştirdim. Bilye ve boru ile bisikletin olduğu yerde hareketini sağladım. Böylece kendi roller’ımızı yaptık. Evde rahatlıkla kullanıyoruz” dedi.

Yarıcı, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmadıklarını söyleyerek, “Evde hayat olduğunu göstermek için kendi alternatiflerimizi oluşturuyoruz. Farklı aktiviteler yapıyoruz. Bizim için de keyifli bir deneyim oldu. Evde hayat olduğunu göstermiş olduk.” diye konuştu.

Yarıcı’nın sosyal medya hesabında, kızıyla, kurduğu düzenek üzerinde bisiklet sürdüğü görüntüler büyük beğeni topladı. Yarıcı, kızı Irmak ile herkese “Evde kal Türkiye” çağrısı da yaptı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

İTALYA VE İSPANYA’DA AÇIK HAVADA BİSİKLET SÜRMEK YASAKLANDI

Haberler

DECATHLON’UN SU ALTI MASKESİ KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE KULLANILACAK

Haberler

GENÇ YETENEKLER | SAMET BULUT

Editoryal

PRUDHOMME: “FRANSA TURU’NU YALNIZCA İKİ DÜNYA SAVAŞI DURDURDU”

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!