Bizimle iletişime geçin

Haberler

QUINTANA: “MUTLU OLMAK İSTEDİĞİM İÇİN TAKIMDAN AYRILDIM”

Kolombiyalı yıldız, Movistar’dan ayrılışını ve Fransız takımı Arkéa-Samsic’e transferini anlattı

2019 sezonu Nairo Quintana için Movistar’da geçen son sezon olacaktı ve bisikletseverler, ayrılığın ardından Kolombiyalı yıldızın hangi takıma geçeceğini beklemeye başlamıştı. Yıl sonunda ise Quintana’nın, Fransa’nın profesyonel kıta takımı Arkea-Samsic’e geçtiği duyuruldu. 

Kolombiya’da El Tiempo’ya konuşan İspanya Turu ve Giro şampiyonu Quintana, daha düşük seviyede bir takıma gitmiş olmaktan dolayı mutsuz olmadığını dile getirdi.

“Takım anlamında seviye düşüşü yaşadığım için pişman değilim. Mutlu olmak istedim. Diğer liderlerle tartışmak istemedim. Savaşmak, çatışmak benim çalışma şeklime uygun değil. Bu macerada çok sorumluluğumuz var. Kazanmak elbette iyidir, bana her zaman güven ve keyif verir.”

Movistar takımında Alejandro Valverde, Mikel Landa gibi isimlerle birlikte büyük turlarda özellikle ekibe kimin liderlik ettiği konusunda çoğu kez belirsizlikler bulunuyordu.

Quintana geçmişte yaşanan çatışmaların ardından şimdi, yeni ekibi ile en iyisini elde etmeye odaklandığını belirtiyor. “Yavaş yavaş büyüyoruz. Gelişmeye devam etmeliyiz. Evet, Ineos gibi bir ekibimiz yok ancak en iyi bisikletçilerle daha fazla desteğe sahip olabilmek için çok çalışıyoruz.”

“Arkea’ya geçmek kesinlikle riskli bir karardı. Ekibin bize neler verebileceğini ve en önemlisi Tour de France’da rekabet edebilme seçeneklerini inceledik. Tour’da yarışma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağımın garantisini verdikleri anda tereddüt etmeden sözleşmeyi imzaladım.”

Quintana’nın transferinde şaşırtan şey, WorldTour takımından pro kıtamına geçmesiydi. Ancak Quintana, takımın üst düzey yarışlara sürekli davet alıyor olmasından dolayı bunu sorun etmediğini söylüyor.

“Kategori olarak daha düşük bir takıma geçtiğim ortada. Bir WorldTour takımıyla yarışmıyorum. Ancak takım olarak biz de Volta a Catalunya, Ardennes Classics, Tirreno-Adriatico gibi önemli yarışlarda yarışacaktık. O yüzden WorldTour takımından olamamaktan ötürü bir endişe duymuyordum.”

Quintana, koronavirüs sebebiyle yarışlar ertelenene kadar yeni takımıyla oldukça iyi bir performans sergilemekteydi. Paris-Nice’ın son etabını geç bir atakla kazanan Kolombiyalı, Tour de la Provence’ı da genel klasman galibi olarak tamamlamıştı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!