Bizimle iletişime geçin

Haberler

LOTTO-SOUDAL, MADDİ SIKINTILARLA BOĞUŞUYOR

Geçtiğimiz günlerde Deceuninck-Quick-Step takım yöneticisi Patrick Lefevere’in, koronavirüs nedeniyle ertelenen yarışlar sebebiyle karşı karşıya kaldıkları ekonomik zorluklardan bahsetmesi üzerine Belçika merkezli WorldTour ekibi Lotto-Soudal da maddi zorluklar yaşadığını bildirdi.  

Het Laatste Nieuws’a konuşan Lefevere, “Mart ayının sonuna kadar tüm takım personeline ve sporculara ödeme yapmayı sürdüreceğiz. Elbette bu süreçte yarış olmadığı için otel, yakıt gibi belirli kalemlerden tasarruf ediyoruz. Ancak öte yandan hiçbir gelirimiz de yok. Koronavirüs krizi bize şimdiden 500.000 avroya mal oldu. Bu yüzden önümüzdeki aylarda ne olacağıyla ilgili bir karar vermeliyiz” demiş ve Belçikalı pro takımların bir kısmının devlet tarafından sağlanan işsizlik fonundan yararlanmak üzere başvuruda bulunduğunu ancak Quick-Step için bu alternatifin, bir sonraki adımda değerlendirileceğini belirtmişti.

Lotto-Soudal ise yarış ertelemelerinden dolayı sporculara ödenen maaşlarda kesintiye gidildiğini, ekipte görev alan 25 destek çalışanınınsa geçici olarak işine son verildiğini açıkladı.

Belçikalı WorldTour ekibi, takımdaki mekanisyen, suvanyör, otobüs şoförleri, fizyoterapistler de dahil olmak üzere destek personelinin geçici süreyle işsiz kaldığını, ekipte sözleşmeli olarak çalışanlarınınsa sözleşmelerinin askıya alındığını bildirdi. 

Öte yandan Belçikalı ekip, işsiz kalan ve sözleşmesi askıya alınan çalışanlarının, hükümet tarafından sunulan maddi yardımdan yararlanabileceğini de söyledi. 

Lotto-Soudal, takımındaki 27 bisikletçinin maaşlarında gönüllü bir şekilde kesintiye gidildiğini belirterek tekrar yarışlar başlayıncaya kadar devam edecek bu uygulamanın, takım içindeki herkesin görüşüne başvurularak oy birliği ile alındığını vurguladı. 

Yarışların iptali sebebiyle maddi zorluklarla mücadele etmeye çalışan bir diğer WorldTour ekibi ise Astana. Kazak ekibin takımdaki tüm sporcu ve personelin maaşlarından %30 kadar kesinti yaptığı duyurulurken, WorldTour ekibinden konuyla ilgili henüz Resmi bir açıklama gelmedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!