Bizimle iletişime geçin

Haberler

LONDRA’DA BİSİKLETİ ÇALINAN DOKTORA TÜRK BİSİKLETÇİDEN HEDİYE

Londra Kentish Town’da, bisiklet mağazası sahibi Bahadır Kenzi, bisikleti çalınan bir kalp doktoruna bisiklet hediye etti. Kardiyolog Balrik Kailey’in, bisikleti gece saatinde evinin önünden çalınmıştı. Kailey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, bisikletinin hırsızlar tarafından çalındığını yeni veya ikinci el bir bisiklet almak istediğini, Ulusal Sağlık Servisi görevlilerine fiyat indirimi yapan bir bisiklet mağazası aradığını sordu.

Tweet’ine yanıt veren 12 yıllık bisiklet mağazası sahibi Bahadır Kenzi, kendisine yeni bir bisiklet hediye edeceğini söyledi. Mağazasına gelen Kailey, iş yeri sahibi ve çalışanı tarafından karşılandı. Kendisine çay ve kahve ikramı yapıldı. Ardından beğendiği bisikletin hediye edileceği belirtildi.

Şehir merkezindeki Hammersmith, St Mary’s ve Charing Cross adlı üç hastanede görev yapan 31 yaşındaki kardiyolog, fiyatı 380 sterlin (425 Euro) olan Trek marka bir şehir bisikleti beğendi.

Birbirlerine yakın olan görev yerlerine giderken bisiklet kullanmayı sevdiğini belirten Kailey, işletme sahibine teşekkür etti. Yeni bisikletine kavuşan kardiyolog, yoğun bir şeklide çalıştıklarını söyledi. Kardiyolog teşekkürünü göstermek için koronavirüs salgını nedeniyle tokalaşmak yerine dirsek vurdu.

Bahadır Kenzi ise “Koronavirüs salgınına karşı kahramanca mücadele veren doktorlar ve tüm sağlık çalışanlarının hakkı ödenmez. Nasıl bir katkı sağlayabilirim diye düşünüyordum. Twitter’da bu mesajı görünce Dr. Kailey ile iletişime geçtim. Bisikleti görevine gidip gelirken kullanıyor olması beni daha çok mutlu etti. İş yerimin camlarına astığım duyuruda da sağlık görevlilerinin işlerin öncelikli olduğunu duyurdum” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!