Bizimle iletişime geçin

Haberler

SCICON, MASKE VE KORUYUCU GÖZLÜK ÜRETİMİNE BAŞLIYOR

İtalyan çanta ve bisiklet aksesuarı üreticisi Scicon, koronavirüs mücadelesine katkı sağlamak için mevcut üretimine maske ve koruyucu gözlük yapımıyla devam edecek. Üretim bandını bu iş için dönüştüren Scicon’un sahibi ASG Group’tan Claudio Fantin, “Yardım etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya karar verdik. Teknik olarak bisiklet aksesuarı yapımında kullanılan kumaşlar maske yapmak için oldukça idealdir. Spor sırasında kullanılan gözlükler de virüsün yayılmasını engellemek için uygun şekilde geliştirilebilir” yorumunda bulundu.

‘Tüm hazır giyim üreticilerini modelimizi takip etmeye çağırıyoruz. Konuyla ilgili çizimlerden, veri sayfalarından ve malzemeler hakkındaki bilgilerden, üretim sürecini takip etmek isteyen herkesi ipuçlarından önerilere varıncaya dek haberdar ediyor olacağız. Bu süreçte farklı kesimler için yardım sağlayacak her türlü fikri vermeye hazırız.”

İtalya’da firmanın üretim yapmak olduğu kuzey bölgesi, salgından en fazla etkilenen bölgelerden biri. Yakın zamanda ABD’nin açıklamalarına kadar Çin’de dahil pek çok ülkeden daha fazla vaka sayısına sahip İtalya’da maske, eldiven gibi sarf malzemelerinin yetersizliği de büyük problem haline geldi. 

Geçtiğimiz günlerde İtalyan bisiklet kıyafeti markası Santini’nin, maske üretimine başlayacağını söylemesinin ardından Scicon da salgınla mücadele kapsamında üretim bandını dönüştürdü. Firma, maske üretiminin yanı sıra pro pelotonda da kullanılan şeffaf lensli gözlüğü AeroTech’in yeniden geliştirilmiş ve korunma amaçlı kullanılacak bir versiyonunu da üretecek. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!