Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAHREYN-MCLAREN, TAKIM ÇALIŞANLARININ MAAŞLARINI DÜŞÜRÜYOR

WorldTour ekibi Bahreyn-McLaren, yarışsız geçen dönemde maddi zorluklarla mücadele edebilmek için ödenen maaşlarda kesintiye gidileceğini açıkladı. La Gazzetta dello Sport’ta yer alan habere göre takım yetkilileri, Mart ayından Mayıs ayına dek ödenecek maaşlarda %70 kadar kesintiye gidileceğini bildirdi.

“Önceliğimiz pandemiden kurtulmak” diyen takım yetkilileri kesintinin, üç aylık periyot boyunca sonradan ödenmek koşuluyla yapılacağını söyledi. Takım yönetimi, maaşlarda kesinti yapılmadığının, ödemenin geçici süreyle ertelendiğinin altını çizerken üst düzey yönetimin ise bu süreçte maaş almayı reddettiğini belirtti. 

Geçtiğimiz günlerde bir diğer WorldTour ekibi Lotto-Soudal da sporculara ödenen maaşlarda kesinti yapılacağını duyurmuş, 25 destek çalışanınınsa geçici olarak işine son verildiğini açıklamıştı.

Kazak ekip Astana ise çalışanlarının maaşlarından %30 kesinti yaptığını doğrulamıştı. Bazı kaynaklarda Fransız takımlarının sporcularına ve tam zamanlı çalışanlarına geçici işsizlik sigortası yaptırdığı yer alırken Belçika’da ise çoğu profesyonel takımın, devlet tarafından sağlanan işsizlik fonuna başvurduğu belirtildi. 

Takımlar, yarış koşamıyor olmanın getirdiği ekonomik sıkıntılarla uğraşırken UCI, Çarşamba (1 Nisan) günü yaptığı yeni açıklama ile sezon başlangıcının 1 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldığını, bu tarihe kadar olan tüm bisiklet etkinliklerinin askıya alındığını duyurdu. Alınan kararın ardından ASO, 27 Mayıs’ta start alması planlanan Criterium du Dauphine’nin de ertelendiğini açıkladı. UCI, yeni uluslararası takvimin oluşturulması çalışmalarınınsa sürdüğünü belirtti. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Yağmur ceketleri

Editoryal

Greg Callaghan Dawn till Dusk için Kapadokya’ya geliyor

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!