Bizimle iletişime geçin

Haberler

EGAN BERNAL: FRANSA TURU’NUN ERTELENMESİ EN İYİ SEÇENEK

Geçtiğimiz yılın Tour şampiyonu Egan Bernal, koronavirüs salgını nedeniyle şu anki şartlarda Fransa Turu’nun ertelenmesinin en iyi seçenek olduğunu belirtti. Yarış iptallerinin ardından Kolombiya’daki evine dönen Team Ineos’un yıldız ismi Bernal, Ciclo21’e yaptığı açıklamada şu an dinlenmekte olduğunu söyledi. 

“Şu an ne mental ne de fiziksel olarak hiçbir şekilde antrenman yapmıyorum. Paris-Nice’ın ardından mümkün olan en kısa sürede Kolombiya’ya geri döndüm. Ancak sonrasında antrenörümle birlikte bu süreçte dinlenmenin yapılacak en iyi şey olduğu kararına vardık.”

“Kolombiya’da 13 Nisan’a kadar karantina süreci devam edecek ve yaklaşık 10 gün daha evlerimizde olmamız gerek. Sonrasında yeniden sürüşlere başlayabilirim. Biraz dinlenmek ve antrenmanları azaltmak çok bir şey kaybettirmez.”

23 yaşındaki Kolombiyalı, Şubat ayında gerçekleşen Kolombiya Turu’ndan bu yana hiç yarış koşmadı. O yüzden sezon bir şekilde yeniden başladığında neredeyse sezona tamamen yeni bir başlangıç yapmış gibi olacak.

Dünyanın her yerinde tüm bisiklet etkinlikleri ertelenirken Giro’nun askıya alınmasının ardından Bernal, Fransa Turu için de benzer bir kararın alınması gerektiğini savunuyor. 

“Eğer Fransa Turu, Temmuz ayında yapılırsa bu süreç hepimizi etkilediği için bazı favoriler başarısız olabilir, çünkü şu an hazırlıklar herkes için çok farklı ilerliyor. O yüzden ertelenmesi daha iyi olabilir.”

“Bisiklet sporunda, üç büyük turu koşamazsak bunun ciddi sonuçları olur. Bu spora yatırım yapan pek çok sponsor da zaten bu süreçten etkilenmiş durumda.”

Süreci evinde çoğunlukla dinlenerek ve televizyon izleyerek geçiren Bernal, bisikletle ilgili çok az şey düşündüğünü de ekliyor. “Şu sıralar bisikletle ilgili çok az şey okuyorum, daha fazla haber görmek istemiyorum. Şu an konuyla alakalı çok fazla spekülasyon var ve kesin olmayan şeylerle kafamı doldurmak istemiyorum. Kalabalıklar olmadan gerçekleşecek bir Tour’un neye benzeyeceği üzerine düşünmek istemiyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!