Bizimle iletişime geçin

Haberler

PRUDHOMME: FRANSA TURU’NUN SEYİRCİSİZ DÜZENLENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Tour de France Yarış Direktörü Christian Prudhomme, organizasyonun seyircisiz düzenlenmesinin gündemde olmadığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde Fransa Gençlik ve Spor Bakanı Roxana Maracineanu’nun, Fransız basınına bu yılki Tour’un potansiyel olarak kapalı kapılar ardında, izleyicilerin katılımı olmadan gerçekleşebileceğini söylemesi üzerine Prudhomme, Tour’un kesinlikle kapalı kapılar ardında gerçekleşmeyeceğini, izleyicilerin katılımı olmaksızın düzenlenecek bir Fransa Turu’nun söz konusu olmadığını bildirdi.

Fransa basınına yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle turun seyircisiz düzenleneceği konusundaki iddialara yanıt veren Prudhomme, “Fransa Turu’nun seyircisiz düzenlenmesi söz konusu değil, her şey yolunda giderse planlandığı gibi 27 Haziran’da başlayacak. Tabii ki her şey salgının gidişatına bağlı” ifadelerini kullandı.

Tour’un iptal edilmesi gibi bir durumu düşünmek istemediğini belirten Prudhomme, “Turun farklı tarihlere alınması gibi diğer seçenekler üzerinde çalışıyoruz ama tek istediğim bu yaz gerçekleştirilmesi. Salgın devam ettiği takdirde tabii ki organizasyonun gerçekleştirilmesi mümkün olmaz. Durumun bu noktaya ulaşmamasını umuyoruz” şeklinde konuştu.

Prudhomme ayrıca Tour ile ilgili kesin kararın verilmesi için mayıs ayını bekleyeceklerini ve 15 Mayıs’a kadar organizasyonun akıbeti ile ilgili kesin kararın açıklanacağını da söylemişti.

Erteleme veya iptal kararı olmaması durumunda 27 Haziran-19 Temmuz tarihlerinde 107. kez organize edilecek olan Fransa Turu, Nice kentinden başlayacak ve başkent Paris’te sona erecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!