Bizimle iletişime geçin

Editoryal

GALERİ: RONDE VAN VLAANDEREN – BİR ULUSUN BAYRAMI

Fotoğraf OFFSIDE

750bine yakın kadın, erkek, çocuk her Nisan ayında Ronde van Vlaanderen’in kısacık bir anına tanık olmak için yolları dolduruyor. Bunu kabaca bir hesaba oturtmak gerekirse, nüfusu 11.4 milyon olan Belçika’da her 15 kişiden 1’inin yol kenarında yarışı izlediğini söylemek mümkün. Elbette bu matematik kesin bir yorum yapmak için yeterli değil, ancak her yıl bir milyondan fazla insanın televizyonda bu Anıtsal Klasiği izlediğini de hesaba katarsak bu yarışın Flanders halkı için ne kadar popüler olabileceğine dair daha net çıkarımlarda bulunabiliriz. 

Flanders Turu, Belçika için bir ulusal bayramdır. Belçika için özellikle de Flanders halkı için dışarı çıkıp kutlanması gereken ulusal bir bisiklet etkinliğidir. Ellerinde sarı bayraklar sallayan insanların, saatlerce yankılanan ‘UP! UP! UP’ ve ‘ALLEZ! ALLEZ! ALLEZ!’ çığlıklarına şahit olursunuz. Sonunda ise Arnavut kaldırımları aşan süper kahramanlardan sadece biri şampiyonluğa ulaşacaktır. 

Elbette tüm bunlar bu yıl olmayacak. Koronavirüs salgını nedeniyle Arnavut kaldırımlar, yol kenarları sessizliğe bürünecek. Her şey normale dönünceye ve ‘yine baharlar gelinceye’ dek dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Flanders de boş kalacak. 

1918 yılından beri ilk kez bu ilkbahar, Flanders Turu olmadan geçecek. Bununla başa çıkabilmek için yapılacak en iyi şeyse ikonik yarışın geçmiş yıllarını yeniden hatırlamak!

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | BİSİKLETİNİZLE KEYİFLİ BİR HAFTA SONU GEÇİRMENİZİ SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

LUKASZ PÖSTLBERGER ARI SOKMASI YÜZÜNDEN ABANDONE OLDU

Haberler

HER ŞEYİ KARARINCA YAPMANIN FAYDASI

Editoryal

AKILLI BİSİKLET SİSTEMİNE ZARAR VERENLER HAKKINDA YASAL İŞLEM

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!