Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLETİ ÇALINAN DOKTORA BÜYÜK SÜRPRİZ

İstanbul Bahçelievler’de yaşayan kalp-damar cerrahı asistan doktor Oğuzhan Semercioğlu, görevli olduğu Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bisikletle gidip geliyordu. Ancak aldığı iki bisikleti de çalınan 26 yaşındaki Semercioğlu, bu kez ulaşım için dolmuş kullanmaya başladı.

Türkiye’de koronavirüs vakalarının artmasıyla toplu taşıma araçlarını kullanmayan Semercioğlu, sosyal medyadan “Aracım olmadığı için işe dolmuşla gidiyordum, Covid-19 nedeniyle taksiyle gitmeye başladım ama ona da güvenemiyorum. En iyisi bisikletimle gitmek ama iki kez çalındığı için üçüncü kez almaya da cesaret edemiyorum” diye yazdı. Bunun üzerine Semercioğlu’na bir takipçisi, bisiklet hediye etti.

Aldığı hediyeyi hesabından paylaşan Semercioğlu, “Bugün hayatımda asla unutamayacağım bir şey oldu. Bir takipçim attığım tweete istinaden bana bisiklet alıp göndermiş. Sırf hastaneye güvenli gidip gelmem için gönderdiğini söyledi. Ağlasam mı gülsem mi, bilemiyorum. Motivasyonumu o kadar artırdı ki. Umuduma umut kattı” ifadelerini kullandı. 

“Özel aracım yok. Evden hastaneye gitmek için de bisiklet kullanıyordum. İki kez bisiklet aldım. Bir tanesi evin önünden, diğeri de hastanede çalındı. Genelde hastaneye dolmuşla gidip geliyorum. Koronavirüs vakalarının ardından taksi kullanmaya başladım. Ancak yaşadığım tedirginlik nedeniyle söz konusu tweeti attım. Sonrasında bir takipçim bana ulaştı.”

“Eşimle birlikte sana bir bisiklet hediye etmek istiyoruz. Adresini yazar mısın’ dedi. Gerek olmadığını söyledim ama ısrar edince adresimi yazdım. Bir saat sonra evin zili çaldı. Kapıyı açınca bir kişi elinde bisikletle ‘Size hediye geldi’ dedi. Çok şaşırdım. Kaskı, çamurluğu bütün malzemeleriyle göndermiş.”

Bisikleti gönderen çiftle konuştuğunu aktaran Semercioğlu, şöyle devam etti:

“Bisikleti aldıktan sonra Twitter’dan irtibata geçtiğim kişiye yazdım. Adının açıklanmasını istemedi. Teşekkür ettim. ‘Teşekkür etmene gerek yok. Yolun açık olsun. Güvenle git-gel’ dedi. Son günlerde bu koronavirüs salgını yüzünden hepimizin moralleri bozuktu.

Hastanede sürekli arkadaşlarla ‘Ne olacak’ diye düşünüyoruz. Böyle zorlu bir zamanda hediyenin gelmesi umudumu artırdı. Hastanedeki arkadaşlarım da çok sevindi. Motive edici bir hediye oldu. Bu salgın bittikten sonra İstanbul’u bir de bisikletle gezeceğim.”

Kaynak Milliyet

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“YENİ NORMAL”DE BİSİKLET

Editoryal

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

ÇITAYI YÜKSELTMEK

Bisikletler

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!