Bizimle iletişime geçin

Haberler

DYLAN GROENEWEGEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

26 yaşındaki Hollandalı bisikletçi, koronavirüs mücadelesine destek olmak için ihtiyaç sahipleri için bisikletiyle gıda taşıyor. Jumbo Visma’lı bisikletçi, yarışsız geçen dönemde boş vakitlerini, yaşlı ve dışarı çıkamayan kimselerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere kullanıyor.

Dışarı çıkamayacak durumdaki insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirilen Bezord de Zorg isimli çevrim içi uygulama kapsamında bisikletli kuryelik yapan Groenewegen, söz konusu uygulamanın destekçilerinden olan aynı zamanda takımın ana sponsoru süpermarket zinciri Jumbo için de üzerine düşeni yaptığını belirtiyor. 

Hollandalı sprinter, yapmış olduğu teslimatların fotoğrafını da Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşıyor. 

“Bir süre yarış yok, şimdi yardım zamanı! Önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi yaşlı ve dışarı çıkamayacak durumdaki diğer insanlara gıda teslimatı yapıyor olacağım. Eğer sizin de böyle bir yardıma ihtiyacınız varsa veya siz de yardımcı olmak istiyorsanız bezorgdezorg.nl ‘a başvurun.” ifadelerini kullanan Groenewegen, Bianchi Oltre XR4 aero yarış bisikletini kullanarak görevini en iyi şekilde yerine getirenlerden. 

Geçtiğimiz günlerde Astana’lı bisikletçi Davide Martinelli’nin de ihtiyaç sahibi olanlar için gıda ve ilaç taşıdığını belirtmesinin ardından Groenewegen, pro pelotonda bisikletli kuryelik yaparak salgınla mücadeleye destek olan bir diğer isim oldu.

Ayrıca Bigla-Katusha kadın takımından Elise Chabbey, Cenevre Üniversitesi Hastanesi’nde bir ayı aşkın süredir sağlık görevlisi olarak desteklerini sürdürürken Team Ineos’tan Luke Rowe, bisikleti çalınan bir sağlık personeline yeni bir bisiklet hediye etmişti. Takım arkadaşı Michal Kwiatkowski ise sağlık personelleri için Polonya’da sahip olduğu bir evi, ücretsiz olarak kullanıma sunduğunu duyurmuştu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Berlin’de bisiklet için insan zinciri

Haberler

Milli takım 59. Tour of Malopolska’da yarışıyor

Haberler

Bisiklet satışları %144 arttı

Haberler

Wout van Aert Nick Nuyens’e 662,000€ tazminat ödeyecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!