Bizimle iletişime geçin

Haberler

TEAM INEOS’TAN ZWIFT REKORU

12 Nisan’da Zwift üzerinden Chris Froome, Greaint Thomas ve Egan Bernal gibi isimlerin de katılımı ile sanal dünya Watopia çevresinde bir ‘fun ride’ gerçekleştiren Britanyalı ekip Ineos, sanal platformda yeni bir rekora imza attı. Ineos’un Zwift yarışından hemen önce herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilen grup sürüşüne farklı yerlerden 15.530 kişi katıldı.

Rekor katılımla gerçekleşen grup sürüşünün ardından WorldTour ekibi, ilk Zwift takım yarışını ‘Alpe du Zwift’ tırmanışında gerçekleştirdi. Ineos ekibinden 30 profesyonelin katılımı ile gerçekleşen yarışı, dünya bireysel zamana karşı şampiyonu Rohan Dennis kazandı.

Avustralyalı bisikletçi, ikinci sıradaki Eddie Dunbar’ın 56, üçüncü Michał Kwiatkowski’nin ise 59 saniye önünde tamamladığı yarış sonunda, “Bir plan yapılması gerekiyordu ve sonunda çok daha iyi hissettim ve sadece neden olmasın diyerek yola devam ettim. Sonunda başardım!” dedi.

“Kimsenin kimseyle binmesine müsaade edilmediği bu zor zamanlarda böyle bir teknolojiye sahip olduğumuz için şanslıyız. Böylece hem performansımızı korumak hem de takipçilerimizle bir araya gelebilmek için bir şeyler yapabiliyoruz.”

Yarış sonunda ilk onda Ivan Sosa, Ethan Hayter, Jonathan Castroviejo ve Carlos Rodriguez yer alırken Cameron Wurf dördüncü, Pavel Sivakov beşinci ve dört kez Fransa Turu şampiyonu Chris Froome ise 2 dakika 33 saniye farkla altıncı sırada yarışı tamamladı. 

Team Ineos takım yöneticisi Dave Brailsford, “Yarışı izlemek gerçekten harikaydı, kesinlikle çok keyifliydi ve çok da şaşırdım. Rohan gerçekten çok adil bir şekilde yarıştı- ki onun neden zamana karşıda dünya şampiyonu olduğunu da anlayabilirsiniz böylece. Eddie de oldukça iyi durumdaydı ancak gözlerim asıl, Chris Froome’daydı. Bu sürüş, onun yavaş yavaş geri döndüğünün ve çok daha iyi olacağının bir göstergesi oldu.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!