Bizimle iletişime geçin

Haberler

FRANSA TURU İÇİN YENİ TARİH 29 AĞUSTOS

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 13 Nisan Pazartesi günü yaptığı yeni açıklama ile devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ülkede, sportif organizasyonlar da dahil tüm kamusal etkinliklerin temmuz ayı ortasına kadar iptal edildiğini duyurmuş; Macron tarafından yapılan açıklamanın ardından 27 Haziran’da Nice’te start alması beklenen Tour’un, planlandığı şekilde yapılamayacağı kesinleşmişti.

Açıklamanın ardından İspanya gazetesi Marca, bu sezonki üç büyük tur için revize edilmiş tarihlerin belirlendiğini bildirdi. Günlük spor gazetesi, Tour de France’ın Ağustos’a, Vuelta a Espana’nın Ağustos’tan Eylül’e ve Giro d’Italia’nın ise Mayıs’tan Ekim’e alındığını belirtti.

Fransız basınında çıkan yeni haberlere göre ise organizasyon için düşünülen yeni tarih 29 Ağustos-20 Eylül. Ancak organizatörler, “Tour’un planlandığı tarihte başlaması imkânsız. Diğer kurumlarla birlikte yeni bir tarih, çözüm yolu üzerinde uğraşıyoruz.” diyerek hala net bir tarihin verilemeyeceği, içinde bulunulan bu belirsiz süreçte söz edilen tarih aralıklarının kesin tarihler olarak görülmekten uzak olduğunun da altını çiziyor.

Takımlar da konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken ortak fikir antrenman tarihlerinin de gözetilmesi yönünde. Çalışmalarını optimum şartlarda gerçekleştiremeyen takımlar hayat normale döndüğünde Tour’a hazırlık için yeteri kadar zaman bırakılmasını talep ediyorlar.

Konuyla ilgili Fransız bisiklet ligi başkanı Marc Madiot ise, “Daha önceden buna benzer bir kararın gelmesini bekliyorduk bu nedenle olası çözüm planlarımızı hazırladık. Şimdi en doğru seçimi yapmalıyız.” ifadelerini kullandı. Sonuçta Tour, beklenildiği gibi Ağustos’a ertelenirse Vuelta ve Giro da sonbaharda yapılmak üzere yeniden planlanacak. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!