Bizimle iletişime geçin

Haberler

TEAM INEOS, SALGIN RİSKİ OLMASI DURUMUNDA FRANSA TURU’NDAN ÇEKİLEBİLİR

Team Ineos takım yöneticisi Dave Brailsford da Fransa Turu’nun düzenlenecek olmasını salgının yayılması konusunda tehlikeli görenlerden. Tour’da yarışmanın güvensiz olabileceğinden de söz eden Brailsford, yeterince önlem alınmaması durumunda takımı Ineos’un, yarıştan çekileceğini söylüyor. 

Geçtiğimiz hafta 27 Haziran-19 Temmuz’da düzenlenmesi planlanan Fransa Turu’nun, Fransa’da Temmuz ayına dek tüm sportif faaliyetlerin iptal edilmesi üzerine 29 Ağustos-20 Eylül tarihlerine alındığının duyurulması üzerine konuyla ilgili farklı kesimlerden tepkiler de geldi.

Alınan karara tepki gösterenlerden biri olan Edinburgh Üniversitesi Küresel Halk Sağlığı Başkanı ve aynı zamanda Covid-19 salgını konusunda İskoç hükümetinin kilit danışmanlarından olan Devi Sridhar, Ağustos ayında Tour de France’ın yapılacak olmasını “afete davetiye” olarak değerlendirirken “Yapılacak en akıllıca şey Tour’un bu yıl için iptal edilmesidir” dedi.

Team Ineos takım yöneticisi Dave Brailsford ise Guardians’a yaptığı açıklamada, “Gerekli gördüğümüz takdirde takımı yarıştan çekme kararını uygularız. Yarış devam ettiği sürece elbette katılmayı planlıyor olacağız ancak Paris-Nice’te de yaptığımız gibi mantıklı, sorumlu ve gerekçesi olan bir yaklaşımla olayların gelişme şeklini inceleyerek karar alacağız” dedi.

Ineos, Paris-Nice’ten çekilen takımlardan biriydi ve takım, karantina öncesi son WorldTour etkinliğinde yarışmama kararı almıştı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!