Bizimle iletişime geçin

Haberler

BRÜKSEL, ŞEHİRDE YAYA VE BİSİKLETLİLERE ÖNCELİK VERİYOR

Brüksel, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasına yardımcı olmak için Mayıs ayı itibariyle yolların ‘bir sonraki duyuruya kadar’ açılacağını ve yaya ve bisikletlilere daha fazla alan yaratmak için yeniden düzenleneceğini açıkladı. Belçika’nın başkentinde Mayıs ayından itibaren Pentagon bölgesi (iç çevre yolunun çevrelediği alan) içinde yaya ve bisikletlilere hareket önceliği verilirken 20 km/s hız sınır belirlenecek.

Belçika hükümeti, mevcut karantina uygulamalarının Cuma günü itibariyle hafifletileceğini belirtirken Başbakan Sophie Wilmès ülkedeki kısıtlamaların “adım adım” kaldıracağı güne yaklaştıklarını bildirdi.

Pazartesi günü Le Soir’de yayınlanan yeni hareketlilik planı, Brüksel Belediye Başkanı Philippe Close ve sosyalist parti ve kentin yönetim koalisyonunun da bir parçası olan, ulaşımdan sorumlu bakan Bart Dhondt tarafından geliştirildi.

Bakan Dhondt, Politico’ya kentin her durumda sosyal mesafe tedbirlerinden faydalanmak istediğini ve nihayetinde insanlara, özellikle bisikletli ve yayalara daha fazla alan sağlayacaklarını söyledi.

Söz konusu yeni tedbirlerin Mayıs ayı itibariyle yürürlüğe gireceğini de ekleyen Dhondt, uygulamanın “bir sonraki duyuruya kadar” sürdürüleceğini söyledi.

“Amacımız, araçları dışlamak değil, kamusal alanı daha iyi bir şekilde paylaşmaktır” diyen  Dhondt, şehirde oldukça popüler olan Bois de la Cambre parkının da trafiğe kapalı kalacağını ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!