Bizimle iletişime geçin

Haberler

GERAINT THOMAS’LA 36 SAAT PEDAL ÇEVİREN 12 YAŞINDAKİ BİSİKLETÇİ İLE TANIŞIN

Geraint Thomas’ın sağlık çalışanları için yaptığı 36 saatlik sürüş bisiklet dünyasını oldukça etkiledi. Ancak bu etkinliğin şaşırtan başka bir yanı daha vardı. 12 yaşındaki Mak Larkin, Thomas’ı 36 saatlik yolculuğu boyunca yalnız bırakmadı. Tour de France şampiyonu Thomas ile birlikte günde 12 saat pedal çeviren Larkin, olağanüstü bir işe imza attı.

Sürüşün ardından anne Lynsey, “Karantina süreci Mak’i gerçekten etkilemişti. Bu yıl yol ve dağ bisikletinde ulusal yarışlara katılmak için ilk senesi olduğu için yarışmaya oldukça hevesliydi. Geraint’ın 36 saatlik etkinliğini gördüğünde bize geldi ve sağlık çalışanlarını desteklemek için Geraint ile birlikte sürüşün bir kısmına katılmak istediğini belirtti.

Birkaç saat sonra yeniden geldi ve bu kez, sürüşün tamamını yapmak istediğini ve kendisinin de bağış toplanmasına yardım edeceğini söyledi. Dürüst olmak gerekirse şok olmuştuk ve Mak’ın, trainerda antrenman yapmayı sevmediğini bildiğimizden tamamlayamayacağını düşünmüştük. Ancak onu motive etmek için 500 sterlinlik bir hedef koyduk ve bunun için bir bağış sayfası oluşturduk.”

Mak, 15 Nisan Çarşamba günü yatak odasındaki bisikletine bindi ve Thomas ile aynı anda pedal çevirmeye başladı. Üstelik NHS Charities fonu için bağış toplamak üzere sosyal medya üzerinden bir yayın da gerçekleştirdi.

“2. gün gerçekten en zor olanıydı.  Bacakları ağrıyordu ve seleden kaynaklı ağrısı dayanılmaz hale gelmişti. Ona durmasını söyledik fakat devam etmek konusunda hiç görmediğimiz kadar kararlıydı.”

“Aile ve arkadaşlarımızından inanılmaz destek aldık. Sonrasında ise dünyanın dört bir yanından destek mesajları gelmeye başladı. Hatta Avustralya’dan bir adam, sırf Mak’in finiş anını görmek için alarmını 2.30’a kurduğunu yazdı!”

Tüm bunlara ek olarak Mak, Tom Pidcock, Cameron Mason, Ben Tulett gibi bisikletin yıldız isimlerinden de destek mesajları almıştı. Sürüş sonunda Thomas, 1200 km’yi geride bırakırken Mak totalde 740 km pedal çevirmişti.

Genç bisikletçi ayrıca, hedeflediği 500 sterlinden çok daha fazla, 3.175 sterlin bağış toplamayı başarmıştı. Sele üzerinde geçen üç günün ardından Mak nasıl hissediyordu peki? 

Annesi, “Çok bunalmıştı” dedi, “Dinlendi fakat 48 saat geçmeden yeniden sürmek istediğini söyledi!”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!