Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI, KADIN YARIŞLARI İÇİN YENİ TAKVİM OLUŞTURUYOR

UCI, uluslararası takvimdeki en önemli kadın yarışlarının yeniden planlanmasına karar verdi. Geçtiğimiz günlerde Fransa Turu da dahil olmak üzere uluslararası takvimdeki pek çok yarışın yeni tarihlerinin açıklanmasının üzerine belirsizliği devam eden kadın yarışlarının tarihleri konusunda bir araya gelindi. 

RAI’de görevli İtalyan gazeteci Stefano Rizzato, yeni yarış tarihlerinin Profesyonel Kadın Bisikletçiler Derneği (CPA Women) tarafından da doğrulandığını bildirdi. Buna göre kadın takvimindeki sezonun en önemli etaplı yarışlarından biri olan Giro Rosa’nın takvimdeki yerinin, 26 Haziran-5 Temmuz’dan 5-13 Eylül’e alındığı bildirildi. 

Öncesinde ise aralarında Marianne Vos, Ashleigh Moolman Pasio, Amanda Spratt ve Ellen van Dijk gibi önemli isimlerin bulunduğu bir grup profesyonel, UCI’ya yeni tarihlerin belirlenmesi hakkındaki görüşleri içeren açık bir mektup gönderdi.

Profesyoneller, bisikletin yönetim organına kadın pelotonu için de çözümler bulması konusunda çağrıda bulundu. Öte yandan takvimin geri kalanı için çalışmalar devam ederken takvimdeki diğer yarışların yeni tarihleri ise henüz kesin olarak açıklanmış değil. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!