Bizimle iletişime geçin

Haberler

PARİS, BİSİKLET YOLLARINI DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN 300 MİLYON € HARCAYACAK

Fransız hükümeti, bir yandan koronavirüs nedeniyle uygulanan mevcut kısıtlamaları kademeli olarak hafifletmeye çalışırken diğer yandan yoğun nüfuslu bölgeler için ulaşım çözümleri arayışını sürdürüyor. Bu kapsamda Ile-de-France bölgesi için geçici ve kalıcı bisiklet yolları oluşturmak adına 300 milyon € ödenek sağlanacağını belirten Fransız hükümeti, 650 kilometrelik güvenli bisiklet ağı oluşturmayı hedefliyor.

Kentin belediye başkanı Anne Hidalgo söz konusu projeyle ilgili olarak, “En yoğun metro hatlarını kapsayan güzergahta geçici bisiklet rotaları oluşturmayı düşünüyoruz. Söz konusu bölgelerdeki bisiklet ağını iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Böylece insanlar, bisikletle daha güvenli bir şekilde seyahat edebilecek.”

11 Mayıs’a kadar Paris’teki bazı bulvarlar, çalışanlara ekspres yollar sağlanması için geçici bisiklet yollarına dönüştürülecek. Fransa’da özellikle Aralık ve Ocak aylarında yapılan toplu taşımaya yönelik grevler, pek çok insanı alternatif ulaşım şekli olarak bisiklet kullanmaya itmişti.

Belediye başkanı Anne Hidalgo, bu süreçte insanların yeniden alternatif ulaşım şekli olarak bisikleti benimsemelerini umut ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!