Bizimle iletişime geçin

Haberler

FRANSIZ SPOR BAKANI: ‘FRANSA TURU ŞU AN ÖNCELİĞİMİZ DEĞİL’

Fransız spor bakanı Roxana Maracineanu, koronavirüs nedeniyle ülkede alınan kısıtlama önlemlerinin Eylül ayına kadar uzatabileceğini söyledi. Fransa hükümetinin, spor etkinlikleri de dahil olmak üzere halka açık tüm organizasyonların Temmuz ayına kadar askıya alındığını açıklamasının ardından UCI, Fransa Turu’nun 29 Ağustos-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilmek üzere yeniden planlandığını duyurmuştu. Ancak yasağın Eylül ayına kadar uzatılmasını içeren yeni açıklama, Tour’un revize edilen tarihlerinde de değişikliğe gidilebilmesini gündeme getirdi. 

Fransız spor bakanı Roxana Maracineanu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada tenis gibi bazı spor etkinliklerinin makul bir tarih belirlenmesi halinde daha erken yapılabileceğini de söylerken Fransa Turu’yla ilgili yorum yapmadı. Bununla birlikte Maracineanu, UCI ve ASO’yu, yeni yarış tarihini duyurmakta çok aceleci davrandıkları konusunda eleştirdi.

Maracineanu, toplum olarak şu anki önceliklerinin, Fransa’daki spor organizasyonları olmadığını söylerken, herhangi bir spor etkinliğinin 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi olasılığının mantık dışı olduğunu belirtti. “Kesin olan şu ki spor şu an toplumumuzun önceliği değil. Bugün hükümet tarafından alınan kararlarda da kesinlikle öncelik, sportif etkinlikler değil.”

Spor etkinliklerinin gerçekleşmesi adına yeni tarihlerin bulunamamasının ‘dünyanın sonu olmayacağını’ belirten Maracineanu, “Eğer herhangi bir etkinliğin gerçekleşmesi mümkün olmazsa bu dünyanın sonu değil. Elbette büyük turnuvalar ve Fransa Turu’nu destekleyenlerden elde edilen gelirlerde kayıplar olacak ancak, bunlar telafi edebilir” şeklinde konuştu.

Fransa’da koronavirüs kısıtlamaları yoğun bir şekilde sürüyor. Ülkede açık havada rekreasyon amaçlı bisiklet sürüşleri de yasaklanırken profesyonellerin dışarıda antrenman yapmalarına da izin verilmiyor.

Aynı yasağın uygulandığı İtalya ve İspanya’da Mayıs ayı itibariyle yasakların hafifletileceği duyurulurken Fransa’da benzer bir duyurunun ne zaman yapılacağı belirsizliğini koruyor. Ayrıca spor bakanının açıklamalarının ardından geçtiğimiz hafta yeni tarihleri duyurulan Fransa Turu’nun akıbeti de yeniden belirsizleşti. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!