Bizimle iletişime geçin

Haberler

FROOME, BEŞİNCİ KEZ FRANSA TURU’NU KAZANMAYA HAZIRLANIYOR

Chris Froome, geçtiğimiz sene Criterium du Dauphine’de geçirdiği korkunç kazanın ardından yeniden eski formuna dönme mücadelesi verirken, beşinci kez Fransa Turu’nu kazanmasının, bu spordaki en büyük geri dönüş hikayelerinden biri olacağını söyledi.

Team Ineos lideri Froome, kazadan bu yana iyileşmek için uzun bir yol kat ettikten sonra bu yıl BAE Turu’yla yeniden yarışlara döndü. Ancak koronavirüs krizinin patlak vermesinin ardından bir kez daha evine dönen 34 yaşındaki Britanyalı bisikletçi, şimdi yeniden Fransa Turu için hazırlıklarını sürdürüyor. 

Froome, The Times gazetesine verdiği röportajda “Turu beşinci kez kazanmak benim için gerçekten çok büyük bir başarı olur. Kesinlikle bu, bu spordaki en büyük geri dönüş hikayelerinden biri olur!” şeklinde konuştu.

“İyileşme sürecimi tamamladım. Planladığımız tarihten daha erken döndüm. Bence bu yıl Tour de France’ı kazanabilirim. İnsanların benim hakkımda söylediği veya yazdığı olumsuz şeyler umurumda değil. Motivasyonumu kaybetmedim, daha da azimliyim.”

Antrenmanlarını diğer profesyoneller gibi evde sürdüren Froome, haftada 30 saatten fazla sürüş antrenmanı yaptığını ve aynı zamanda kuvvet antrenmanlarını da ihmal etmediğini anlattı: “Evdeyken fiziksel gelişim üzerine çalışıyorum. Ev bisikletine binip ritmimi koruyorum ama tabii dışarı çıkıp pedal çevirmek gibisi yok.”

Emekliliğin ise henüz kendisi için söz konusu olmadığının altını çizen Froome, kendini emeklilik için hazır hissetmediğini ve en az birkaç sezon daha yarışmayı dört gözle beklediğini belirtti. 

“Geçen yıl yaşadığım olaylardan önemli dersler aldım. Düşünmek için bol bol zamanım vardı. Dönüş sırasında diğer sporcuların bu süreçlerde neler yaşadığına ve nasıl döndüğüne baktım. Yeni bir perspektife sahibim. Ve bu perspektifte motivasyon kaybına yer yok. Vücudum ve zihnim kazanmak ve yeni yarışlar için hazır.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!