Bizimle iletişime geçin

Haberler

REMCO EVENEPOEL, FUTBOLUN ARDINDAN BİSİKLETTE DAHA MUTLU

Remco Evenepoel, yıldız bir bisikletçi olmadan kısa süre önce futbolda mücadele etmekteydi. Çocukluk yıllarında Anderlecht  futbol kulübüyle başlayan spor hayatı, 17 yaşına kadar Belçika’da ulusal takımda ve PSV Eindhoven ve Anderlecht’de geçti. “Anderlecht’de 11 yılımı geçirdim. Dürüst olmak gerekirse son birkaç yıl gerçekten en zor olanıydı. Zihinsel olarak çok yıprandım.”

2017 yılında ise bir anda futbolu bırakarak bisiklete başlayan 20 yaşındaki Belçikalı, yaklaşık 18 ay sonra hem yol hem de zamana karşıda gençler dünya şampiyonu olarak dikkatleri üzerine çekti.

“Şimdi ise geriye dönüp baktığımda, yaşadıklarımın bir insan olarak beni bu hayatta daha fazla güçlendirdiğini görüyorum. Beni yıprattığınız için teşekkür ediyorum! Açıkçası şu an bu formayı giymekten (Deceuninck – Quick-Step) dolayı çok gururluyum ve şimdi daha çok eğleniyorum.”

1993’te genç bisikletçinin babası Patrick Evenepoel, Belçika’da düzenlenen Grand Prix de Wallonie’yi kazanmış Evenepoel de bir gün kendisinin de bu yarışı kazanma hayali kurduğunu söylemişti. 

Koronavirüs nedeniyle devam eden karantina süreci öncesinde ise genç yıldız, takımı Deceuninck – Quick-Step ile birlikte ilk büyük turu Giro d’Italia’da yarışmayı planlıyordu. Giro’nun ardından dünya şampiyonasına odaklanmaya hazırlanan Evenepoel, özellikle zamana karşı müsabakasını hedefliyordu. 

Mevcut şartlarda şu an Fransa Turu’nda da yarışabileceğini düşündüğünü belirten Belçikalı, Giro d’Italia ile ilgili olarak “Giro’nun yeniden planlanacak versiyonunun, bana bazı ilginç olasılıklar sunabileceğini inanıyor ve bir zaman denemesiyle başlayacağını da düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Geçtiğimiz sene 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda da izleme fırsatı bulduğumuz Evenepoel, ilk kez yer aldığı Tur’u, genel klasmanda 4. sırada tamamlamayı başarmıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!