Bizimle iletişime geçin

Haberler

PELOTONİST ZWIFT YARIŞ SERİSİNİN 4’ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar ve askıya alınan yarışlar nedeniyle tüm dünyada hem profesyonel hem de amatör tarafta bisikletliler, mücadeleye sanal platformlarda devam ederken ülkemizde de Zwift, Rouvy gibi çevrim içi uygulamalara olan ilgi arttı. Bu kapsamda Peloton İstanbul Bisiklet Spor Kulübü tarafından Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun da desteğiyle gerçekleştirilen Zwift yarış serisinin dördüncüsü, geride bıraktığımız hafta sonu koşuldu.

“Türkiye’nin tek resmi ve ödüllü Zwift yarış serisi” olarak düzenlenen sanal etkinlikte, 7’den 70’e her yaştan katılımcı yarışabiliyorken farklı ülkelerden de katılım sağlanıyor. Kadın ve erkeklerde ayrı ayrı olmak üzere genel klasman ve yaş kategorilerinde ödüllerin dağıtıldığı yarışın ardından bir sonraki gün, yarış sonrası aktif dinlenme sürüşü gerçekleştiriliyor.

2 Mayıs Cumartesi günü dördüncü kez gerçekleştirilen yarışın ardından 3 Mayıs Pazar günü yapılan grup sürüşünde bu kez sürpriz konuklar da yer aldı. Katılımın 100 kişi ile sınırlandığı çevrim içi etkinlikte Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı başta olmak üzere Federasyon İstanbul İl Temsilcisi Ali Rıza Emre, eski milli bisikletçilerimizden İsmail Iltır ve Ferhun Övünç de sürüşe katılanlar arasındaydı.

Bir saatlik sürüş boyunca bisikletseverlerle ve Pelotonist ailesiyle pedal çeviren Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Instagram hesabı üzerinden de sürüş anlarını takipçileriyle paylaştı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!