Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİR DÖNEMİN SONU: COLNAGO, ABU DABİ MERKEZLİ ŞİRKETE SATILDI

İtalyan bisiklet üreticisi Colnago, Abu Dabi merkezli bir şirketin markanın hisselerinin çoğunu satın aldığını duyurdu. Ernesto Colnago tarafından kurulan marka, 1950’lerden bu yana İtalyan işçiliği ile ikonik yol bisikletleri üretmeye devam ediyordu. 88 yaşındaki kurucu Ernesto Colnago ise bunun, markanın varlığını sürdürmesi ve büyümeye devam etmesi için atılan bir adım olduğunu belirtirken ürünlerinin kalitesinin korunacağını da söyledi. 

Tutto Bici Web’de yer alan habere göre Chimera Investments LLC adlı şirket, İtalyan bisiklet markasının temel dayanağı olan hisselerin çoğunu satın aldı. 

Markanın kurucusu Colnago, hisse satışıyla ilgili olarak “Chimera’nın desteğiyle dünyanın en bisikletlerini gelecekte de inşa etmeye devam etmemizi sağlayacak harika bir fırsat elde ettik!” ifadelerini kullanırken Chimera Investments’tan bir temsilci ise “Colgano’nun tüm hayranları adına büyük bisiklet ve tasarım ustası Ernesto Colnago’ya teşekkürlerimizi sunuyor ve onun izini takip ederek bu yolda ilerlemek istiyoruz. Onun büyük mirası Colnago, parlak bir gelecek vadediyor. Bay Colnago, her daim markanın yaratıcısı olarak yeni gelişmelerde yol gösterimiz olacaktır” şeklinde konuşarak markanın geleneksek yapısının korunacağını ve saygın markanın, kalite ve tasarım anlamında herhangi bir sapmaya uğramayacağını belirtti.

Ernesto Colnago ve Eddy Merckx, Sanremo 1971

Colnago bundan böyle faaliyetlerine, yeni mülkiyet sahibi altında devam edeceğini belirtirken şirketin üretim tesisleri ve personeli Cambiago’da kalacak, ancak stratejik yönlendirme Chimera Investments LLC tarafından yapılacak. 

Bugüne kadar çelikten alüminyum ve karbona kadar ikonikleşmiş kadro tasarımlarıyla ve geçmişten bu yana aldığı büyük tur ve klasik galibiyetleriyle efsaneleşen marka, bundan böyle yeni yatırımcıları sayesinde ürünlerini geliştirmeye devam edebilecek. Ancak maddi boyutunun yanı sıra bir yandan bu, hem İtalyan marka hem de bisiklet dünyası için bir dönemin de sonu anlamına gelmekte. 

Ernesto Colnago ile 2015 yılında yapılan özel röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!