Bizimle iletişime geçin

Haberler

ASO, PARIS-ROUBAIX’NİN İLK KADIN EDİSYONUNU DUYURDU

UCI tarafından 5 Mayıs Salı günü açıklanan yeni uluslararası takvimle sezonun bundan sonrasında ne olacağı da belirlenmiş olurken takvim, aynı zamanda büyük bir sürprizi de barındırıyordu. UCI, açıkladığı takvimle ilk kez kadınlar için de Paris-Roubaix’nin gerçekleşeceğini duyurdu. 

Yarış organizatörü ASO, UCI’ın bu açıklamasının ardından yeniden düzenlenen uluslararası takvimin bir parçası olarak 25 Ekim’de gerçekleşecek Paris-Roubaix öncesinde yarışın, kadın edisyonunun da koşulacağını bildirdi. 

Yarışın başlangıç ve bitiş konumunun neresi olacağı, mesafe ve zaman çizelgeleri de dahil pek çok detay henüz açıklanmazken yakında konuyla ilgili bilgilerin paylaşılması bekleniyor. 

UCI Başkanı David Lappartient, “Yeni takvim, kadın WorldTour ekiplerinin tanıtımı, eşit ücret alması, tüm yarışlarının canlı olarak yayınlanması gibi 2020 sezonunun olağandışı karakterini koruyacak bir dizi önlemi barındırıyor. Bu kapsamda ASO işbirliğiyle Paris-Roubaix’in kadın versiyonunun da takvime entegrasyonu sağlandı” şeklinde konuştu.

Bununla beraber Paris-Roubaix’nin kadın edisyonuyla birlikte kadınlar için takvimdeki Anıtsal Klasiklerin sayısı da üçe çıkıyor: ASO tarafından düzenlenen Flanders Turu, Liège-Bastogne-Liège gibi yarışlar da takvimde yer alıyor. Kadın edisyonuna sahip olmayan klasiklerse şimdilik sadece Milan-San Remo ve Il Lombardia.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!