Bizimle iletişime geçin

Haberler

İNGİLTERE’DE BİSİKLET SATIŞLARINDA SIFIR KDV ÖNERİSİ

İngiltere’de faaliyet gösteren Bisiklet Birliği, koronavirüs süreci ve sonrasında bisiklet kullanımını desteklemek için alınması gereken bir dizi önlemi paylaştı. Buna göre, geçici bisiklet yollarının oluşturulmasıyla birlikte bisiklet satışında KDV’nin sıfırlanması paylaşılan öneriler arasında. Bisikletin, alternatif bir ulaşım şekli olarak sunulmaması halinde yoldaki araç trafiğinin artmaya devam edeceğini belirten Bisiklet Birliği hükümete bir teklif paketi sundu.

Geçici bisiklet şeritlerinin oluşturulması ve bisiklet satışı ile bisiklet onarım ve tamir ücretlerinden KDV alınmamasını içeren teklif paketiyle ilgili olarak BB Genel Müdürü Steve Garidis şunları söyledi: “Bisikletin sunduğu sağlıklı ve düşük maliyetli ulaşım, büyük ölçüde sürüş güvenliğine ve dolayısıyla mevcut yolların güvenli oluşuna bağlıdır. Bu nedenle hükümetin, bisiklet sürmeyi güvenli hale getirmek, bisikleti ulaşımı desteklemek ve sosyal mesafenin korunmasını sağlamak için gerekli adımları atması gerektiğine inanıyoruz.”

İngiltere’de koronavirüs kapsamında uygulanan kısıtlamalar, önümüzdeki günlerde hafifletilmeye başlanacak. Ancak ulaşımda, toplu taşımanın tam kapasite olarak çalışmaya geri dönmesinin zaman alacağı da söyleniyor. Mevcut koşullarda insanlar, ulaşım için yeni alternatifler ararken Bisiklet Birliği, özel araç kullanımındansa bisiklet gibi aktif ve çevreci ulaşım biçimlerinin teşvik edilmesi gerektiğini savunuyor. 

Bisiklet Birliği, hükümetin bisiklet satın alanlara 250 sterline kadar yardım etmesinin yanı sıra Fransa’da olduğu gibi eski bisikletlerin bakım veya onarımında kullanılmak üzere 50 sterlinlik kuponlar dağıtılabileceğini de öneriyor. 

Topluluk ayrıca yetişkinler için bisiklet eğitimleri verilmesi, işletmelerde güvenli bisiklet park yerlerinin oluşturulması gibi uygulamaların da insanların daha fazla bisiklete binmesine yardımcı olacağı görüşünde. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!