Bizimle iletişime geçin

Haberler

ERCİYES, YAZ SEZONUNDA 25 ÜLKEDEN 40 TAKIMI AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan, doğası ve modern tesisleriyle yerli ve yabancı kayakseverlere hizmet sunan İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes, yaz aylarında da çeşitli spor dallarının kamp merkezi haline gelmiş durumda. Erciyes Master Planı kapsamında yapılan yatırımlarla uluslararası standartlarda kayak merkezi haline gelen Erciyes’e ilgi başta bisiklet olmak üzere her geçen yıl çeşitli spor dallarında da artıyor.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Erciyes’e devasa bir yatırım yaptığını söyleyerek “Biz bu yatırımın bütün mevsimlerde Erciyes ve Kayseri için bir değer, bir gelir üretmesini hedefliyoruz” şeklinde konuşan Cıngı, bununla alakalı birçok farklı çalışma yaptıklarını aktardı.

Cıngı, Türkiye’de kayak sezonu bittikten sonra dağlarda adeta kapıya kilit vurulup gelecek senenin kışı beklendiğini vurgulayarak, “Biz bunun doğru bir uygulama olmadığını düşünüyoruz. Öncelikle spor, dağ yürüyüşleri, çadır kamp alanları ve yüksek irtifa kampları gibi çok farklı disiplinlerde yazın da dağların kullanılabileceğini iddia edip, bunu da defalarca ispat ettik. Farklı festivaller yapıyoruz. Bisiklet konusunda Erciyes’i Türkiye’nin yıldızı yapma gibi bir vizyonla yola çıktık ve ciddi başarılar elde ettik. Türkiye’nin sürekli kullanılabilen tek downhill, yani iniş parkuruna sahibiyiz. Burada Avrupa kupaları düzenledik” diye konuştu.

Cıngı, futbol, voleybol, basketbol, bisiklet gibi pek çok branşta takımların kışın deniz seviyesinde yazın da yüksek irtifada kamp yaptıklarını ifade etti.

Erciyes’i yazın özellikle bu kamp merkezlerinden biri haline getirmek için çok gayret ettiklerini vurgulayan Cıngı, bunun alt yapısını hazırladıklarını bildirdi.

Cıngı, geçen yaz sezonunda 17 ülkeden 25 bisiklet takımını ağırladıklarını ve bu takımların da 20-25 kişilik ekiplerle kamp yaptığını aktardı. Sporcuların dağda 3 haftadan fazla zaman geçirdiğini hatırlatan Cıngı, “Erciyes, bisiklet antrenmanları için biçilmiş kaftan. Hem fiyat hem Türkiye’nin geleneksel misafirperverliği ve konaklama kalitesi Erciyes’i tercih sebebi yapıyor.” diye konuştu.

Koronavirüsten birçok sektör gibi kendilerinin de etkilendiğini aktaran Cıngı, içinde bulunulan durumla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Umuyoruz ki önümüzdeki yıllarda aşama aşama çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Erciyes bütün spor disiplinlerinde uluslararası, global bir marka haline gelecek. Bunun işaretlerini şimdiden görmemiz mümkün. Bu yaz en az 25 ülkeden 40 civarında bisiklet takımını Erciyes’te misafir ederiz diye ümit ediyoruz.”

“Eğer koronavirüs hedeflendiği gibi tüm yazı işgal etmez, yazın başında etkisini azaltırsa bisiklet yarışlarını da yaparız. Konuyla ilgili yazışmalarımız başladı. Onlar da yarış takvimine göre, yüksek irtifa kamplarının tarihlerini netleştirecekler.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!