Bizimle iletişime geçin

Haberler

ISRAEL START-UP NATION, SALGININ ARINDAN ANTRENMAN KAMPI DÜZENLEYEN İLK EKİP OLDU

Israel Start-Up Nation, koronavirüs salgının başlamasından bu yana antrenman kampı düzenleyen ilk ekip oldu. İsrail, katı kurallarla da olsa antrenman kampı yapılmasına izin veren ilk ülke olurken kamp, orta doğunun kuzeyinde gerçekleştirildi. 

Kampa katılan 12’den fazla bisikletçi sosyal mesafe kurallarına bağlı kalarak sprint ve tırmanış antrenmanlarını gerçekleştirdi. Kampta antrenmanların yanı sıra ekip toplantıları ve antrenman dışı etkinlikler de maske takılarak açık havada gerçekleştirildi. 

Kampa katılan tüm sporcu ve personeller, düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirildi. Vücut sıcaklıkları sürekli olarak ölçülen sporcular, kapalı kutularda teslim edilen yemeklerini, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yedi. Bunun yanı sıra kamptaki herkes, sağlık durumunun iyi olduğunu beyan eden kağıtlar imzaladı. 

Takım yöneticisi Sylvan Adams, sporcuların hiç olmadığı kadar motive olduklarını ve antrenmanların oldukça verimli geçtiğini dile getirdi. “Daha önce böyle bir motivasyon görmemiştim. Sanırım bu, iki ayı aşkın süredir devam eden koronavirüs kısıtlamalarının etkisi!”

Takım sporcularından Guy Niv, “Ekip bizi korumak için elinden geleni yaptı, bu yüzden kendimi çok güvende hissettim” derken yeniden birlikte antrenman yapabiliyor olmanın paha biçilemez olduğunu belirtti.

Takım arkadaşı Itamar Einhorn ise “Her şey çok daha katı kurallarla ilerledi. Kendi mataralarımızı kendimiz getirdik örneğin ve bizden başka kimse onlara dokunmadı.”

Antrenör Kjell Carlstrom, “Sezon yeniden başlamadan evvel aşılması gereken bazı engeller ve ülkeler arasındaki seyahat kısıtlamaları bu noktada çok önemli. Dünyanın farklı bölgelerindeki diğer sporcularımız için böyle bir kamp şu an için çok zor olabilir. Farklı yerlerde farklı ekipler oluşturmamız gerekebilir ve bu elbette çok karmaşık ve zorlayıcı olacak” şeklinde konuştu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!