Bizimle iletişime geçin

Haberler

İTALYA, IL LOMBARDİA VE MILAN-SANREMO İÇİN ERTELEME TALEBİNDE BULUNDU

UCI geçtiğimiz hafta pandemi nedeniyle yarışsız geçen sezonun ardından umut ışığı olacak yeni WorldTour takvimini yayınlamış, program, takımlar ve bisikletseverlerce sevinçle karşılanmıştı. Bundan sadece bir hafta sonra Avrupa’daki ulusal federasyonlar, salgın konusunda ilerleyen süreçte neler olabileceğini öngörmeye çalışarak kendi takvimlerini planlamaya başlamışken son gelişmeler, takvimin değişmesi ihtimalini gündeme getirdi. 

Bu hafta başında Hollanda ve Belçika, ulusal şampiyonaların ertelenmesi kararını alırken İtalya’da hükümetin, UCI’ın yeni takviminde yer alan Il Lombardia ve Milano-Sanremo’nun ertelenmesi talebinde bulunduğu belirtildi.

La Gazetta Dello Sport’ta İtalya Bisiklet Federasyonu’nun,  8 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan Milano-Sanremo’yu 22 Ağustos’a, 31 Ekim’deki Il Lombardia’yı ise Milano-Sanremo’nun takvimdeki şu anki yerine, 8 Ağustos’a alınmasını istediği bildirildi. 

UCI, yeni takvime göre ulusal şampiyonaların 20-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtirken İtalya ise bunun, 31 Ekim’e alınması talebinde bulundu. 

İtalya Bisiklet Federasyonu temsilcisi Enzo Ghigo yeni takvimle ilgili olarak, “Ağustos’un Il Lombardia, Milano-Sanremo, Milano-Torino ve Giro dell’Emilia gibi klasiklerimizle dolu olmasını umuyoruz. Giro d’Italia ise dünya şampiyonalarına ve Arnavut kaldırımlı klasiklere hazırlanmak için kullanılabilir.” dedi. 

Belçika’da ise mevcut durumda sportif organizasyonlara Eylül ayı itibariyle izin verileceği belirtilirken yetkililer, ulusal şampiyonaların ertelenmesini istedi. Belçika Bisiklet Federasyonu Başkanı Tom Van Damme çarşamba günü (13 Mayıs) Het Laaste Nieuws‘a, “Belçika’da Ağustos ayında ulusal şampiyona olmayacak” diyerek kararı doğrularken takvimde, ulusal şampiyona için yeni bir yer arayışına girdiklerini ifade etti. 

Hollanda’da da benzer şekilde Eylül ayına kadar tüm kamusal etkinlikler askıya alınırken yetkililer, 2020 takviminde yer arayışına girmektense 2021 yılına kadar bekleme kararı aldıklarını bildirdi.

Hollanda Bisiklet Federasyonu Başkanı Thorwald Veneberg Sporza’ya yaptığı açıklamada, “Sonbahar için hazırlanan bu takvim zaten bir umut takvimiydi. Asıl soru, içinde bulunduğumuz bu büyük problemin o vakte kadar düzelip düzelmeyeceğidir” şeklinde konuştu. 

UCI tarafından açıklanan 2020 WorldTour takvimi
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!