Bizimle iletişime geçin

Haberler

GERAINT THOMAS: “2020 FRANSA TURU TAMAMEN FARKLI OLACAK”

2018 Tour de France şampiyonu Geraint Thomas, son haftaya kadar genel klasmanda belirsizliğin devam edeceği heyecan dolu bir Tour beklediğini söyledi. 2018 galibi Britanyalı bisikletçi, yarışsız geçen sezonun ardından yarışmacıların özellikle son hafta mücadelenin sınırlarını zorlayacaklarını belirtirken Eurosport’a verdiği demeçte şöyle konuştu:

“Keşif turları, antrenman kampları, bunların tamamı devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle tehlikeye girecek. O yüzden bizi tamamen farklı bir Tour bekliyor olacak. Tour için herkesin tamamen farklı birikim ve hedefleri de olacak, bu yüzden özellikle heyecan verici geçeceğini düşünüyorum.”

“Bazıları ilk on gün boyunca süper performans gösterebilir, ancak öncesinde hiç yarış yapılmadığı ve antrenman kampı da olamayacağı için pek çoğunun sona kadar dayanamayacağını düşünüyorum. İzlemek gerçekten heyecanlı olacak.”

View this post on Instagram

Boarded and ready to go 😷🧤

A post shared by Geraint Thomas (@geraintthomas86) on

Thomas, yarışsız geçen sezonda yedi aylık oğluyla daha fazla zaman geçirdiğini ve bu sürecin, antrenman düzenini çok fazla etkilemediğini söyledi. 2018 Tour şampiyonu, bu yıl bir kez daha sarı mayo için mücadele edeceğini açıkça belirtirken koronavirüs nedeniyle Ağustos ayına alınan Tour mücadelesi için iki ay daha beklemek durumunda kalacak. 

“En azından Tour’un artık kesin bir tarihi var ama hala 15 hafta uzakta ve beklemek gerçekten cehennem azabı gibi! Ancak asıl mücadele şimdi başlıyor. Bu yüzden zihinsel olarak motive kalmam gerekiyor!”

Fransa Turu’nun son üç şampiyonunu içinde barındıran Ineos takımında ise takım liderinin kim olacağı sorusu hala yanıt bulabilmiş değil. Thomas’ın yanı sıra Ineos ekibinde geçtiğimiz senenin galibi Egan Bernal ve geçirdiği kaza sonrası yeniden Fransa Turu’nda yarışmaya hazırlanan Chris Froome da sarı mayoyu hedefliyor. 

Egan Bernal geçtiğimiz günlerde ikinci bir Tour galibiyeti fırsatını kaçırmayacağını, kendini Froome veya Thomas için feda etmeyeceğini de açıkça belirtirken Froome’un, Fransa Turu öncesinde farklı bir takıma geçmek üzere görüşmelerde bulunduğu söyleniyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!