Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI, 2020 TAKVİMİNİN TAMAMINI AÇIKLADI

UCI, koronavirüs salgını nedeniyle yeniden düzenlediği takvimi açıkladıktan iki hafta sonra 19 Mayıs Salı günü, tüm yaş grupları ve kategoriler için düzenlenmiş uluslararası yol takvimini duyurdu. Takvime göre WorldTour etkinlikleri 1 Ağustos’ta Strade Bianche ile başlarken 8 Ağustos’ta Milano-Sanremo ile devam edecek.

Takvime göre WorldTour etkinlikleri başlamadan evvel Avrupa’da bisiklet sezonu, 2 Temmuz’da Romanya’da start alacak Sibiu Bisiklet Turu ile yeniden başlayacak. Bisiklet yarışlarının başlaması için önemli bir adım attıklarını söyleyen UCI başkanı David Lappartient, “Sırasıyla UCI WorldTour, UCI Kadınlar WorldTour ve dağ bisikleti için yapılan takvimlerden sonra sporcular ve diğer paydaşlar, 2020 Uluslararası yarış takviminin tamamına kavuşmuş durumda. Bu yeni tarihleri ​​olabildiğince çabuk belirlememizi sağladıkları için tüm paydaşlarımıza ve özellikle ulusal federasyonlarımıza teşekkür ediyorum. Söz konusu tarihlerin, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, pandeminin gelişimine bağlı olarak değişebileceğini de eklemek istiyorum” açıklamasında bulundu. 

Yeni takvim, yeni sezon için en azından bir yol çizilmesine olanak tanıyor ancak koronavirüs pandemisinin ne şekilde devam edeceğine ve hükümetlerin bu doğrultuda alacağı yeni kararlara göre her daim değişme riskini de taşıyor.

Türkiye’de ise yeni takvime göre yol bisikletinde sezon, 11 Temmuz itibariyle Grand Prix Erciyes ile başlıyor. 12 Temmuz’da Grand Prix Kayseri ile devam eden takvime göre, ulusal şampiyonalar 21-23 Ağustos’ta gerçekleştirilecekken Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ne zaman koşulacağı ile ilgili bir bilgi henüz yer almıyor. 

Takvimde şu an için yer alan son etkinlik ise 6 Eylül’de yine Erciyes’te gerçekleştirilmesi planlanan Grand Prix World’s Best High Altitude yarışı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!