Bizimle iletişime geçin

Haberler

DOPİNG SEBEBİYLE KARİYERİNİ SONLANDIRAN PANTANO İÇİN UCI’DAN 4 YIL MEN KARARI

UCI, doping numunesinde yasaklı EPO maddesine rastlanmasından iki ay sonra, 2019’un Haziran ayında aktif kariyerini noktalayan Kolombiyalı bisikletçi Jarlinson Pantano hakkındaki kararını açıkladı. UCI, Pantano’nun 2023’ün Nisan ayına kadar yarışmasını yasakladı.

En son Trek-Segafredo adına yarışan Kolombiyalı bisikletçi, 2016’da IAM Cycling adına yarıştığı dönemde, Fransa Turu’nda bir etap galibiyeti alarak ve iki etabı ikinci olarak tamamlamıştı. 

20 Mayıs Çarşamba günü açıklanan kararda UCI, “UCI Dopingle Mücadele Mahkemesi, Jarlinson Pantano Gómez ile ilgili davada kararını verdi. Mahkeme, bisikletçiyi dopingle mücadele kurallarını ihlalden (Rekombinant Eritropoietin varlığı) suçlu buldu ve biniciye, dört yıllık bir men cezası vermeyi uygun gördü” şeklinde konuştu.

Pantano ilk olarak 26 Şubat 2019’da doping testine tabi tutuldu ve test, pozitif sonuçlandı. Pantano, test sonuçlarının Nisan ayında yayınlanmasının ardından takımı Trek-Segafredo ile olan bağını da kopardı. 

Ardından haziran ayında emekliliğini ilan eden 31 yaşındaki bisikletçi, bu süreçte performans artırıcı takviyeler aldığını reddediyordu. “Kariyerimi böyle bitireceğimi hiç düşünmemiştim. Aldatılmış hissediyorum. Kimseden beni affetmesini istemiyorum çünkü masumum!”

En büyük zaferi 2016 Fransa Turu’nun 15. etabında Rafal Majka’nın önünde bitirerek aldığı etap galibiyeti olan Pantano, 2017 yılında ülkesi Kolombiya’da bireysel zamana karşıda ulusal şampiyonluk mayosunun sahibi olmuştu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“YENİ NORMAL”DE BİSİKLET

Editoryal

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

ÇITAYI YÜKSELTMEK

Bisikletler

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!