Bizimle iletişime geçin

Haberler

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Malezya’nın kıta takımı Team Sapura Cycling’de kariyerini sürdüren 27 yaşındaki milli sporcu, Konya’da, Hayatı Paylaşanlar Derneği’nin vasıtasıyla koronavirüs salgınında ihtiyaç sahibi ailelere, bisikletiyle yardım götürüyor.

Şampiyonalar kazandığında bile yardımları ulaştırdığı ailelerin çocuklarının heyecanına şahit olduğundan daha mutlu olmadığını söyleyen Örken, “Antrenmanlarımdan kalan boş vakitlerimde bisikletimle ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırıyorum. Yardımları bisikletimle dağıtıyorum. Çünkü dar sokaklarda daha kullanışlı ve hızlı olabiliyor. Birçok şampiyona kazandım ama, yardım götürdüğüm çocukların heyecanını görmek dünyalara bedel. Ben de yetim büyümüş biri olarak bu mutluluğun, bu sevincin ne kadar büyük olduğunu yaşayarak öğrendiğim için biliyorum” dedi.

Cyclist Türkiye Mayıs sayısında karantina sürecini nasıl geçirdiğini anlatan Örken, “Çocukların gülüşü dünyalara bedel. Yetim büyümüş biri olarak, ansızın çalan bir kapının ardından gelen yardımların mutluluğunu iyi bilirim” diyerek böyle zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin unutulmaması gerektiğini vurgulamıştı. 

Ahmet Örken ile birlikte dünyanın dört bir yanından profesyonellerin, karatina süreçlerini anlattıkları ve birlik mesajlarını paylaştıkları yazı dizisi Cyclist Türkiye Mayıs sayısında! Satın almak için tıklayın.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!