Bizimle iletişime geçin

Haberler

KOLOMBİYA’DAKİ SEYAHAT KISITLAMALARI 31 AĞUSTOS’A KADAR UZATILDI

Kısıtlamanın uzaması, Bernal ve Quintana’nın Tour’a katılımı için tehlike oluşturuyor

Team Ineos’un Kolombiyalı yıldızı Egan Bernal, ikinci bir Fransa Turu galibiyeti hedeflerken ülkesindeki seyahat kısıtlamaları nedeniyle Tour’a katılamama tehlikesiyle karşı karşıya. Kolombiya Cumhurbaşkanı Iván Duque tarafından 21 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen açıklamada, ülke sınırlarının 31 Ağustos’a kadar kapalı tutulacağı ve yurt dışına yapılacak tüm uçuşların durdurulacağı belirtildi. 

Ülkede koronavirüs kısıtlamaları, devam eden salgın nedeniyle uzatılırken 29 Ağustos’ta start alacak Fransa Turu’na gidilebilmesi yönünde de büyük engel teşkil ediyor. Ülkenin Ulaştırma Bakanı Angela María Orozco kararı, sağlık nedeniyle ortaya çıkabilecek acil durumlar için verdiklerini belirtirken, “31 Ağustos’tan önce hava sahasını yeniden açmayı düşünmüyoruz. Bunu yaptığımızda uluslararası hava trafiği yeniden başlayacak ve bu süreçte, vatandaşlarımızı korumaya odaklanmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. 

Geçtiğimiz yılın Tour şampiyonu Egan Bernal ile birlikte Nairo Quintana (Arkéa-Samsic), Rigoberto Urán (EF Pro Cycling) ve sprinter Fernando Gaviria (BAE-Team Emirates) da Kolombiya’da bulunan biniciler arasında.

Mayıs ayı itibariyle Kolombiya’daki profesyoneller, halk için kısıtlamalar devam ederken antrenmanlarına dışarda sürdürebilmek için hükümetten özel bir izne tabi tutulmuşlardı. Ancak mevcut seyahat kısıtlamalarına rağmen Bernal, Uran ve Quintana gibi Tour’un iddialı isimlerine bu konuda bir ayrıcalık tanınıp tanınamayacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“YENİ NORMAL”DE BİSİKLET

Editoryal

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

ÇITAYI YÜKSELTMEK

Bisikletler

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!