Bizimle iletişime geçin

Haberler

VUELTA, KADIN YARIŞINI ÜÇ GÜNE ÇIKARIYOR

Koronavirüs kısıtlamalarının ardından ara verilen sezonun ardından kasım ayında gerçekleşecek La Vuelta’nın, iki gün olarak belirlenen kadın yarışlarının üç güne çıkarılacağı açıklandı. 2015’te Madrid’de tek günlük bir yarış olarak başlayan ve 2018 ile 2019’da yol yarışının yanı sıra bir de zamana karşı etabıyla iki güne çıkan La Vuelta’nın kadın edisyonu, önümüzdeki haftalarda netleşecek olan rotasında üç gün olarak gerçekleşecek.

UCI tarafından açıklanan yeni takvimde, revize edilen yeri 6-8 Kasım olarak belirlenen Vuelta’nın yarış direktörü Javier Guillen atılan bu adımla ilgili olarak, “Yaşanmakta olan sağlık krizi, profesyonel seviyeden tabana kadar bisikleti her yönüyle etkiledi. Bizler, bu sporun yeniden devam etmesine yardım etmek için büyük bir yükümlülük ve sorumluluğa sahip olduğumuzu düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 

Yeni sponsoru Ceratizit Ibérica tarafından da desteklenen yarış, kadınlar için Ekim ayında yapılacak bir Paris-Roubaix’nin ardından üç günlük kadın yarışı teklifi ile takvimi özellikle kadın profesyoneller için daha cazip hale getiriyor.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde organizatör ASO ve Tour de France genel direktörü Christian Prudhomme da Fransız basınına verdiği demeçte kadınlar için 2022’de düzenlenecek bir Fransa Turu’nun gündemde olduğunu bildirmişti. 

Prudhomme yaptığı açıklamada, “Hedefimiz aynı, kadınların da Fransa Turu’na sahip olmalarını istiyoruz. Şu an takvim önemli ölçüde sarsılmış durumda, 2021’de Olimpiyat Oyunları olacak. Bu yüzden bunu 2022 için planlamak daha mantıklı” şeklinde konuşurken, “Kadın yarışlarının sayısını adım adım yükseltmek istiyoruz. UCI, kadın bisikletine verdiği desteği açıkça belirtti. Biz de buna uyum sağlamaya devam etmeliyiz” ifadelerini kullanmıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!