Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAHREYN-MCLAREN, YENİ BİR BELİRSİZLİKLE KARŞI KARŞIYA

Hafta başında Britanya merkezli otomotiv firması McLaren’ın, koronavirüs salgını nedeniyle 4000 çalışanından 1200’ünü işten çıkaracağı duyuruldu. Salgından “ciddi şekilde” etkilendiğini kabul eden McLaren tarafından yapılan açıklamada, salgın nedeniyle Formula 1 gelirlerinde düşüş yaşanacağı belirtildi. Bu kapsamda, 80’i McLaren’in yarış takımından olmak üzere şirket bünyesinde toplam 1200 kişinin işten çıkarılmasının öngörüldüğü kaydedildi.

McLaren daha önce sürücüleri Lando Norris ve Carlos Sainz’ın maaşlarında kesinti yapmış, bazı çalışanlara da ücretsiz izin vermişti. Konu ile ilgili McLaren yöneticisi Paul Walsh tarafından yapılan açıklamada, “Koronavirüs salgınının, çalışanlarımızın işlerini etkileyecek olması nedeniyle çok üzgünüz” denildi. 

WorldTour ekibi Bahreyn-McLaren da geçtiğimiz aylarda yarışsız geçen dönemde maddi zorluklarla mücadele edebilmek için ödenen maaşlarda kesintiye gidileceğini açıklamıştı. La Gazzetta dello Sport’ta yer alan habere göre takım yetkilileri, Mart ayından Mayıs ayına dek ödenecek maaşlarda %70 kadar kesintiye gidileceğini bildirdi.

“Önceliğimiz pandemiden kurtulmak” diyen takım yetkilileri kesintinin, üç aylık periyot boyunca sonradan ödenmek koşuluyla yapılacağını söylemişti. Takım yönetimi, maaşlarda kesinti yapılmadığının, ödemenin geçici süreyle ertelendiğinin altını çizerken üst düzey yönetimin ise bu süreçte maaş almayı reddettiğini belirtmişti. 

Ancak yeni gelişmeler, takımın yeni sezondaki isim sponsoru McLaren’ın, çalışanlarına kapsamlı kesintiler uyguladığı ve maddi sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Sponsorları ile uzun vadeli gelecekleri konusunda daha fazla belirsizlikle karşı karşıya kalan WorldTour ekibi ise söz konusu kesintilerin, bütçelerini nasıl etkileyeceğini merak ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

SPORCU SAĞLIĞININ KÖŞE TAŞI: SIVI DENGESİ

Editoryal

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!