Bizimle iletişime geçin

Haberler

KOLOMBİYA BİSİKLET FEDERASYONU’NDAN FRANSA TURU İÇİN SEYAHAT İZNİ

Kolombiya Cumhurbaşkanı Iván Duque tarafından 21 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen açıklamada, ülke sınırlarının 31 Ağustos’a kadar kapalı tutulacağı ve yurt dışına yapılacak tüm uçuşların durdurulacağı belirtilmiş; söz konusu durumun, Kolombiya’daki profesyonellerin 29 Ağustos’ta start alacak Fransa Turu’na gidilebilmesi önünde engel oluşturduğu söylenmişti.

Açıklamanın ardından Kolombiya Bisiklet Federasyonu ise sezonun yeniden başlamasının ardından Kolombiya’daki tüm profesyonellerin Avrupa’ya gitmesinin önünün açılacağını bildirdi. 

Kolombiya hükümeti tüm ulusal ve uluslararası uçuşların Ağustos ayının sonuna kadar iptal edildiğini açıklasa da Kolombiya Bisiklet Federasyonu, sezon yeniden başladığında, Temmuz ve Ağustos aylarında yarışacak tüm bisikletçileri Avrupa’ya götürecek özel bir uçuş için gerekli evrakları hazırladıklarını söyledi.

Spor Bakanı Ernesto Lucena, ulusal radyo kanalı Blu’da yaptığı açıklamada bunun gerçekleşmesini engelleyecek herhangi bir sorun olmadığını söyledi. “Ülkedeki bazı sporcu ve ekiplerle konuştum. Aynı zamanda konuyu Dışişleri Bakanlığı’na da anlatarak uçuş talebinde bulunduk.”

“Avrupa’ya seyahat etmekte herhangi bir problem olacağını sanmıyorum. Her şey yolunda gider ve seyahat onaylanırsa, Fransa’ya gidildiğinde iki hafta karantina süreci olacağı için muhtemelen temmuz ayında gerçekleşecektir. Takımlar, seyahat edilmesi durumunda kendi ekipleri için uçak kiralamayı planlıyor ve elbette hep birlikte seyahat edeceğiz.”

Takımların ve federasyonun seyahat isteği onaylandığında, geçtiğimiz yılın Tour galibi Egan Bernal ile takım arkadaşları Ivan Sosa, Sebastian Henao ve Brandon Rivera ile birlikte Miguel Angel Lopez (Astana), Sergio Higuita, Rigorberto Uran (EF Pro Cycling), Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Arkea-Samsic ekibinden Winner Anacona, Dayer ve Nairo Quintana da Kolombiya’dan Fransa’ya uçacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!