Bizimle iletişime geçin

Haberler

MAKAM ARACI YERİNE BİSİKLET

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, makam aracını bırakarak, kullanımının yaygınlaşması amacıyla ilçe merkezinde bisiklet kullanmaya başladı. İlçe sakinlerine bisiklet kültürünü benimsetmek ve yaygınlaşmasına örnek olmak isteyen Belediye Başkanı Emrullah Ünal, kent merkezinde makam aracı yerine bisiklet kullanıyor.

Sabah evinden bisikletle yola çıkan Ünal, belediyenin girişine bisikletini bıraktıktan sonra makamına çıkarak mesaisine başlıyor. Şehir içindeki belediye çalışmalarına ve programlara giderken de bisikleti tercih etmeye başlayan Ünal, vatandaşların da takdirini topluyor.

Halkın kendisini bisikletle gördüğünde şaşırdığını belirten Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Artık tüm işlerimi bisiklete binerek yapmaya başladım. Hem makam aracını daha az kullanarak yakıt tasarrufu sağlıyoruz hem çevreyi koruyoruz hem de sağlıklı bir hayat için pedal çeviriyoruz. Öncelikli olarak halkın içinde girmek onlarla birlikte olmak bizim için gerçekten tarifsiz bir duygu.”

Şehir merkezinde belediye başkanı ile karşılaşan ve şaşkınlık duyduklarını belirten vatandaşlar ise “Bisiklet çok güzel bir araç. Hem spor hem de tasarruf. Tüm müdürler ve belediye başkanları keşke bisiklet kullansa. Başkan çok güzel düşünmüş doğru bir davranış. Sağlık için de tasarruf içinde çok önemli. Başkanı böyle görünce çok şaşırdım. Umarım diğer belediye başkanlarına da örnek olur” yorumunda bulundular.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!