Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAGAN, ROUBAIX VE FLANDERS TURU’NU ES GEÇECEK

Eski dünya şampiyonu Peter Sagan, koronavirüs nedeniyle revize edilen takvimin yoğunluğu sebebiyle sezon planlarını gözden geçirmek durumunda kaldı. Klasikler ve büyük turlar arasında seçim yapmak zorunda kalan Slovak sprinter, 2013’ten bu yana ilk kez Paris-Roubaix ve Flanders Turu’nda yarışmayabilir.

Koronavirüs salgını patlak vermeden önce kariyerinde ilk kez hem Giro d’Italia hem de Tour de France’ta yarışacağını açıklayan Sagan, şimdilik bu plana sadık kalmaya çalışacak. Ancak Sagan, Giro’da yarışmayı seçerse takvimdeki yerleri İtalya Turu’yla çakışan Paris-Roubaix ve Flanders Turu’nu es geçmek zorunda kalacak.

Bunun yerine Sagan, takvimde herhangi bir değişiklik olmazsa 8 Ağustos’ta Milan-San Remo, ardından 29 Ağustos’ta Tour de France, sonrasında ise 3 Ekim’de start alacak Giro d’Italia’da yarışacak.

Pandemi nedeniyle tamamen değişen takvimin ardından UCI, tüm büyük yarışları Ağustos ve Kasım ayları arasına, dört ay gibi kısa bir süreye sığdırdı. Yeni takvime göre ise yol bisikletinde sezon resmi olarak 1 Ağustos’ta Strade Bianche ile başlayacak.

Kadınlarda da sezon yine 1 Ağustos’ta Strade Bianche ile başlıyor ve 8 Kasım’da yine İspanya’da sona eriyor. Yeni takvimde ayrıca UCI ve organizatör ASO, Kuzeyin Cehennemi’nde kadınlar için de bir mücadele fırsatını duyurmuş ve takvimi genişleterek ilk kez kadınlar için Paris-Roubaix’yi de yenilenen takvime dahil etmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

Le Samyn galibi Tim Merlier ile geçmişten bir sohbet

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!