Bizimle iletişime geçin

Haberler

TEAM INEOS, FRANSA TURU’NA ÜÇ LİDERLE GİDİYOR

Bir süredir hakkında transfer söylentileri çıkan Chris Froome, Team Ineos’un 2020 Fransa Turu’na üç takım lideriyle gideceğini söyledi. Dört kez Tour de France galibi Froome, beşinci kez sarı mayo için savaşırken başrolü, takım arkadaşları Egan Bernal ve Geraint Thomas ile paylaşacak.

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle takvimdeki yeni yeri 29 Ağustos’a alınan Fransa Turu ile ilgili belirsizlikler devam etse de bisikletçiler, yeni bir tarihin açıklanmış olmasını dahi sevindirici bir gelişme olarak karşıladı. 

Team Ineos, şu anda Tour de France’ın son beş yılki galibini de barındırırken geçtiğimiz sene üç haftalık mücadele sonunda ekibin genç üyesi Egan Bernal, beklenmedik bir zafere imza atmıştı. 

Geçtiğimiz hafta 35. yaşını kutlayan Britanyalı bisikletçi Chris Froome ise Sky Sports’a, “Tour için lider olmaya hazırım. Günün sonunda önemli olan takımın kazanması” demişti. Ayrıca ekibin üç liderinin hırslarını nasıl dengeleyeceklerini bilemediğini de belirten Britanyalı, mutlaka bir yolunu bulacaklarını da sözlerine ekledi.

Geçen yıl beklenmedik bir şekilde Criterium du Dauphine’de geçirdiği kaza sonucu sezonu erkenden sonlandıran ve uzun bir tedavi sürecinin ardından bu yıl beşinci kez sarı mayo mücadelesi vermeye hazırlanan Froome, tamamen iyileştiğini, yaz sonunda Nice’te yeniden Tour galibiyeti için yarışmaya hazır olduğunu belirtti.

Takımı Ineos ile sözleşme süresi dolan ancak henüz bir yenileme girişiminde bulunmayan Froome, son günlerde transfer söylentilerinin de odağı olmuştu. Froome ile ilgilendiği söylenen Movistar, 2020 için böyle bir transfer düşünmediklerini belirterek söylentileri yalanlarken, bir diğer takım Israel Start-Up Nation ise söz konusu haberleri “yalan haber” olarak nitelendirdi.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

SPORCU SAĞLIĞININ KÖŞE TAŞI: SIVI DENGESİ

Editoryal

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!