Bizimle iletişime geçin

Haberler

UBER’İN ONLARCA BİSİKLETİ HURDA HALİNE GELDİ

ABD’de faaliyet gösteren paylaşımlı elektrikli bisiklet ve scooter sistemi Jump’a ait onlarca kırmızı bisiklet, hurdaya ayrıldı. Kısa süre önce rakip kiralama filosu Lime tarafından satın alınan bisikletler, firma tarafından ihtiyaç fazlası olarak değerlendirilerek elden çıkarıldı.

Mekanik olarak sağlam görünen ve pilleri çıkarılmış durumda olan bisikletlerin her birinin üretiminin yaklaşık 2bin pounda mal olduğu tahmin edilmekte. Hurdaya ayrılan bisikletlerin geri dönüştürüleceği söylense de büyük çoğunluğunun ne olacağı belirsiz durumda. 

Uber tarafından işletilmekte olan Jump, İngiltere’de faaliyet göstermeye devam ediyor. Ancak firmanın Brüksel ayağı, yakın zamanda yine benzer şekilde bisikletleri elden çıkararak ülkedeki 40-50 çalışanı bulunan şirketi kapatma kararı aldı.

60 milyar poundun üzerinde bir değere sahip olduğu bilinse de Uber, bisikletli paylaşım sistemlerinden hiç kar edemedi. Geçtiğimiz yıl bu anlamda kayıplar vermeye başlayan firma, koronavirüsün de etkisiyle 3700 çalışanını işten çıkarmak durumunda kaldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!