Bizimle iletişime geçin

Haberler

‘BENİM BİSİKLETİM BENİM ŞEHRİM FİLM’İN İLK ONLINE GÖSTERİMİNE DAVETLİSİNİZ!

Türkiye’nin yedi bölgesinden gündelik hayatında bisiklet kullanan kadınların hikâyesini anlatan ‘Benim Bisikletim Benim Şehrim Film’in ilk online gösterimi 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde gerçekleştirilecek. YouTube üzerinden yapılacak film gösterimi Bisikletli Kadın İnisiyatifi’ne ait YouTube kanalı üzerinden saat 21.00’da izleyiciyle buluşacak.

Benim Bisikletim Benim Şehrim Film, Türkiye’de ilk kez gündelik hayatta ve iş yaşamında, sosyal alanda ve toplum içinde, aile içerisinde ve ilişkilerinde, bisikletin varlığına sadece kadınların perspektifinden bakıyor ve Türkiye’deki kadın, bisiklet, yaşam ve kent bağını ortaya koyan bir belge niteliğini taşıyor.

Bisikletle ilk karşılaşmalarını, bisikletin gündelik hayatlarındaki yerini, sosyal etkileşimlerindeki etkisini ve bu süreçte ailelerinin destek ve tepkilerini açığa çıkaran hikayeleriyle, Türkiye’de bisikletli kadınların yolcuğunun bilinen veya bilinmeyen gerçeklerini anlatmayı hedefleyen filmin yönetmeni ise kendisi de bir bisikletli olan Ufuk Aydın.

Filmin ilk YouTube gösterimine ulaşmak ve etkinlik hatırlatıcınızı oluşturmak için tıklayın.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!