Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALMANYA’DA SOSYAL MESAFELİ İLK YARIŞ KOŞULDU

UCI, temmuz ayı sonuna kadar tüm yarışların askıya alındığını duyurmasına rağmen UCI onaylı olmayan kimi yarışlar devam ediyor. Bunlardan biri, geçtiğimiz yıl Almanya’da ulusal şampiyona müsabakalarına da ev sahipliği yapan Sachsenring motor pistinde düzenlendi.  

72. kez gerçekleştirilen tek günlük bisiklet yarışı Sachsenring-Radrennen, bu kez bir dizi Covid-19 tedbiriyle koşuldu. Sadece kıta takımlarından ve milli takımdan gelen 50 bisikletçi ile sınırlandırılan yarış, start öncesi sosyal mesafe kurallarına uygun olarak belirlenen ve iki metre aralıklarla çizilmiş çizgilere göre dizildi. Yarış numaralarını özel olarak ayrılan alanlardan alan bisikletçiler, yarış öncesinde bisiklet ve ekipmanlarını da dezenfektan mendillerle temizlediler.

Başlangıçta sosyal mesafe önlemine rağmen yarış başlar başlamaz peloton halini alan bisikletçiler, salgını bir an olsun unutarak galibiyet mücadelesini sürdürdü.

P&S Metalltechnik ekibinden Tobias Nolde, 122 kilometrelik yarışı birinci sırada tamamlarken takım arkadaşı Immanuel Stark, hemen ardından finiş çizgisini geçerek ikinci sıraya yerleşti. Podyumun üçüncü basamağında ise Hrinkow Advarics Cycleang takımından Stefan Brandlmeier yer aldı.

21 Mayıs Çarşamba günü Norveç’te koşulan Fuel of Norway ile gizlice başlayan yarışlar, Sachsenring-Radrennen devam etti. Oslo’nun hemen kuzeyindeki Krokkleiva tırmanışı üzerinde gerçekleşen 4.1 kilometrelik zamana karşı etap ile başlayan Fuel of Norway, Norveç ulusal televizyonundan da canlı yayınlanmıştı.

UCI onayı olmayan yarışlar sessiz sedasız başlasa da UCI tarafından açıklanan takvime göre sezon, 2-5 Temmuz’da Romanya’da koşulacak Sibiu Turu başlayacak. WorldTour yarışları ise 1 Ağustos’ta Strade Bianche ile devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!