Bizimle iletişime geçin

Haberler

TREK’TEN PROTESTOCULARDAN GELEN TEPKİLERE YANIT

ABD menşeili bisiklet üreticisi Trek’ten, ülkede devam eden ırkçılık karşıtı eylemlerde polislere bisiklet desteği sağlandığı ve protestolar esnasında ekiplerin, Trek marka bisikletleri kendilerini koruma amaçlı kullanmaları sonucu protestoculardan gelen tepkilere yanıt geldi. Trek tarafından ırkçılık karşıtı eylemlerin desteklenmesi yönünde açıklamalar yapılırken polislere bisiklet desteği sağlanmasına devam edilip edilmeyeceği konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Şirket tarafından bugün yayınlanan bildiride ise şu ifadeler yer aldı:

“Son zamanlarda Trek bisikletlerin, polis tarafından çok farklı ve yanlış kullanımlarına dair çeşitli video ve fotoğraflar gördük. 25 yılı aşkın süredir marka olarak, polisleri bisiklet üzerinde veya ofislerde gördük ve hizmet ettikleri bölgelerde yakın ilişkiler kurduk. Ancak son iki haftadır, polislerin bisiklet üzerindeki görüntüleri, bir topluluğun varlığından kötü bir yükümlülüğe dönüştü.”

“Devam etmekte olan protestoların olumlu bir sonucu, gerçek polis reformunun yerel ve ulusal düzeyde tartışılmaya başlandığının görülmesidir. Bu noktada bisikletlerin, memurları otomobillerden ve zırhlı araçlardan uzaklaştırarak güven inşa edici, olumlu bir rolü olacağına inandık.”

Irksal çeşitliliğe yönelik pek çok şey yapmayı planladıklarını belirten Trek, herkes için eşit bir bisiklet endüstrisi ve daha kapsayıcı bir kültür yaratılmasına yönelik çeşitli girişim ve fonlar üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

“Öğrenmeye, değişmeye, eyleme geçmeye ve sonuçta siyahilerin de beyazlarla aynı önem ve fırsatlara sahip olmalarına yönelik çalışmalara kendimizi adadık. Trek’in bundan sonraki planı, Trek genel merkezde, perakendecilerde, mağazalarda ve tüm bisiklet endüstrisi genelinde çeşitliliği ve kapsayıcılığı iyileştirmek adına, siyahi veya Afro-Amerikan, 1000 kişinin aramıza katılmasına yönelik bir eğitim bursu programı başlatmak. Bu burs programı dahilinde önümüzdeki on yıl içerisinde 2.5 milyon dolar yatırım yapılması hedefleniyor.”

Şirket ayrıca yetersiz hizmet alan bölgeler için 50’ye yakın mağaza kurmak üzere 5 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca siyahi girişimcilerin ve mevcut Trek perakendecilerinin kendi talepleri doğrultusunda yetersiz hizmet verilen mahallelerde mağaza açabilmeleri için 1 milyon dolarlık bir Topluluk Yatırım Fonu oluşturulacak.

“Daha renkli, çeşitli ve kapsayıcı bir gelecek vizyonuyla yerel topluluk ve azınlıkları geliştirmeye yönelik çalışmalara yatırım yapacağız. Teşviklerden faydalanmak için community@trekbikes.com’dan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

“Ek olarak tüm Trek çalışanları, 2020 yılı sonuna kadar kapsayıcılık ve ayrımcılık karşıtı eğitimlerini tamamlayacak. Trek, herkes için daha davetkar ve kapsayıcı bir ortam halini alırken daha çeşitli iş gücü istihdamının da önü açılmış olacak.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!